Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan 85 TL’ye Çıkar mı? Analist Beklentileri Ne?

Borsa İstanbul’da dalgalı hareketler devam ederken BIST 100 endeksi ve Aselsan için teknik analiz paylaşıldı. Aselsan’da analist beklentileri ne? İşte detaylar;
Aselsan 85 TL’ye Çıkar mı? Analist Beklentileri Ne?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 2023’ün son aylarında beklenti altı kalan performansının ardından 2024’te güçlü yükselişler yapmayı başardı. 19 Şubat’tan 28 Şubat’ta kadar yataya yakan hareket eden endeksle ilgili analizler paylaşılmaya devam ediliyor.

Uzmanların büyük bölümü 2024 yılında borsada güçlü yükselişlerin ve yeni rekorların görülebileceğini vurguluyor. Investing yazarlarından Günay Caymaz, BIST 100 endeksi ve Aselsan (ASELS) hisselerine yönelik beklentilerini paylaştı.

Aselsan 85 TL’ye Çıkar mı? Analist Beklentileri Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

Endeksin 9400 puan seviyesinde bir satış duvarıyla karşılaştığını belirten Caymaz, BIST 100’ün yoluna devam etmesi için ilk aşamada 9200 – 9250 puan aralığının üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştirmesi gerektiğini aktardı. Bir sonraki aşamada ise son ara direnç seviyesi 9400 puanın kırılmasının güçlü bir ivme oluşturabileceğini paylaştı. Olası kırılımda 10 bin puana doğru yeni bir ivme kazanma ihtimalinin artacağını kaydetti.

Caymaz, BIST 100 endeksinde oluşabilecek kötü senaryoda, 8900-9000 puan desteğinin kırılmasının endeksin düzeltmesini 8500 puandaki bir sonraki hattına doğru uzatmasını tetikleyebileceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Aselsan Hisselerinde Beklenti Ne?

Aselsan 85 TL’ye Çıkar mı? Analist Beklentileri Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

Günay Caymaz, Aselsan’ın Şubat ayında Temmuz 2023 döneminden bu yana takip edilen yükselen kanalı yukarı yönlü ihlal ettikten sonra yükseliş trendini güçlendirdiğini belirtti. Bu hafta kanal içindeki son kısmi düzeltmeye göre 66,5 TL’deki direnci test eden hissenin bu noktada bir tepkiyle karşılaştığını aktardı. Son duruma göre 60 TL’nin ASELS için en yakın destek noktası olarak takip edileceğini paylaştı.

60 TL desteğinin günlük kapanışlarla kaybedilmesinin yükselen kanalın üst bandına doğru 55 TL seviyesine bir geri çekilmeyi tetikleyebileceğini bildirdi.

Destek seviyesinin korunmasının teknik olarak ASELS’in orta vadede trendini güçlü devam ettirmesi adına önemli olacağın, söz konusu gelişmelerin Aselsan hisselerinde ivmenin 85 TL’ye doğru devam etmesine neden olabileceğini kaydetti.

Aselsan 85 TL’ye Çıkar mı? Analist Beklentileri Ne?Kaynak: InvestingPro

InvestingPro adil değer analizinde 14 finansal model, ASELS’in 44 TL’ye doğru bir düzeltme yapabileceğini gösteriyor. Bu analize göre hisse fiyatı mevcut seviyede yüzde 30 primli. Hisseyle ilgili tahminlerini paylaşan 9 analist, ASELS’in 58 TL’ye kadar bir düzeltme görebileceğini düşünüyor.

Aselsan 28 Şubat tarihinde yakın hava savunma sistemleri tedarikine yönelik 82 milyon euroluk sözleşme imzaladığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.