Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlere Göre Bitcoin’de Yükseliş Sürebilir: İşte Sebebi

Bazı analistler, Bitcoin balinalarının daha fazla fiyat artışı beklentisiyle yüksek oranlı kısa pozisyonlar alma eğiliminde olmadığını belirtti.
Analistlere Göre Bitcoin’de Yükseliş Sürebilir: İşte Sebebi
HABER GİRİŞ

Bitcoin son dönemdeki yükselişinin ardından, bazı yatırımcılar arasında düzeltme beklentisinin ne zaman olacağına dair soru işaretlerini yarattı. Kripto para birimi yılın başından bu yana yüzde 20’den fazla artış kaydetti. Yılın başında 42.000 dolar seviyesinde olan BTC, yükselişini 52.000 doların üstüne taşıdı. Bu 27 ayın en yüksek seviyesi oldu.

Fiyattaki bu hızlı artış genellikle önemli bir kısa pozisyon sıkışmasını tetikler. Bitfinex’in bu haftaki raporunda ise bu yıl şu ana kadar gözlemlenen kısa pozisyon sıkışmasının büyüklüğünün önceki yıla kıyasla küçük olduğu belirtildi.

Bitfinex analistleri, balinaların, fiyatların artmaya devam edeceği beklentisi göz önüne alındığında önemli miktarda kısa pozisyon almadığını bildirdi. Rapor mevcut piyasa koşullarının sıkılaşan arz ve artan talepten oluştuğuna işaret ediyor.

BTC kısa pozisyon sıkışma oranı
Kaynak: CryptoQuant

Glassnode verilerine atıfta bulunan analistler, uzun vadeli Bitcoin sahipleri arzının toplam hacminin, dijital varlığın fiyatı arttıkça sıfıra yaklaştığını söyledi.

Bireysel kuruluşlar tarafından toplam uzun vadeli sahip arzının yüzde 6’sından azını zararda tuttuğuna yer verilen raporda, tarihsel olarak, uzun vadeli sahipler grubunun karşılaştırılabilir miktarda Bitcoin’i zararda tuttuğu benzer örneklerin, erken boğa piyasasının göstergesi olduğuna dikkat çekildi. BTC yazım itibarıyla 51.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.