Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist İddialı: Bu 5 Altcoin 5 Yıl İçinde Sizi Milyoner Yapacak!

CryptoTicker analisti önümüzdeki yıllarda yatırımcısını milyoner yapma kapasitesine sahip olduğu altcoinlerin listesini paylaştı. Detaylar haberde;
Analist İddialı: Bu 5 Altcoin 5 Yıl İçinde Sizi Milyoner Yapacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası uzun süredir bir düşüş trendi içinde ve pek çok kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyelerinden çok uzakta görünüyor. Ancak bazı analistlere göre ayı piyasasını fırsata çevirmek doğru adımlar atarak mümkün olabilir!

CryptoTicker analistine göre şu anda yatırımcıların uzun vadeli düşünüp, kripto para birimlerini ucuz bir fiyattan toplamaları en mantıklı hareket. Peki, önümüzdeki beş yıl içinde büyük kazançlar sağlayabilecek geleceğe sahip ilk 5 altcoin hangileri?

Kripto Para Birimleri Şu Anda Nasıl Hareket Ediyor?

Kripto para fiyatları son aylar göz önüne alındığında, 2022’nin ilk yarısındaki ağır kayıpların ardından yeniden istikrar kazanmış görünüyor. Özellikle yılın ilk yarısında ayı piyasası pek çok kripto para biriminin büyük kayıplar yaşamasına neden oldu.

Amiral kripto para birimi Bitcoin fiyatı Kasım ayında 68.000 dolarken, Haziran ayında 18.000 doların altına düştü. Ethereum, sadece 8 ay içinde 4.800 dolardan gelerek 1.000 doların altını gördü. Birçok altcoin dibe vurduktan sonra, kripto para fiyatları daha verimli bir şekilde toparlanabildi.

Hangi Altcoinler En Fazla Potansiyele Sahip?

Şu anda gerçekten bir ayı piyasasında olduğumuzu söyleyen analist, fiyatların 2021 yılının sonundan bu yana yüzden 80’den fazla düştüğünü, ancak bunun kripto para birimlerindeki döngünün bir etkisi olduğunu ifade ediyor. 2018 ve 2014’ün başlarında, boğa piyasasının sona ermesinden sonra büyük kayıplara tanık olduğumuzu hatırlatıyor.

GCM Yatırım Banner

Önümüzdeki aylarda bazı altcoinlerin son derece iyi performans gösterebileceğini belirten analist, özellikle şimdi bazı kripto para birimlerine yatırım yapmak için oldukça düşük fiyatların değerlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yatırımcılara büyük fırsatlar sunan kripto para birimleri ise şöyle sıralanıyor:

Ethereum (ETH)

ETH, önümüzdeki yıllarda gelişimini çok daha kapsamlı ve hızlı bir şekilde devam ettirmesi beklenen bir kripto para birimidir. Ethereum blok zinciri, akıllı sözleşmeler sunan ilk ağ olma özelliğine sahip. Buna bağlı olarak merkezi olmayan uygulamalar alanında lider pozisyondadır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Son dönemde ağda işlem ücretleri artmış olsa da işlem hızında düşüş meydana geldi. Yakın zamanda sonuçlandırılan Ethereum 2.0 dönüşümünün Ethereum’daki bu kusurları düzeltmesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere ay ortasında gerçekleşen Merge güncellemesi, Ethereum ağını iş ispatı (PoW) madencilik modelinden hisse ispatı (PoS) mutabakat sistemine taşımıştı.

Bu, ağın ileriye dönük dApp’lerin egemenliğini güvence altına almasına izin verebilir. Bu nedenle, Ethereum hiç kuşku yok ki önümüzdeki beş yıl içinde patlayabilecek kripto para birimlerinden biridir.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para birimleri arasında yer alan ADA, önümüzdeki beş yıl içinde büyük patlama potansiyeli taşıyan ilk 5 altcoinden biri olarak görünüyor. Ademi merkeziyetçilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik boyutlarını bünyesinde birleştiren Cardano blok zinciri, piyasada teknik olarak en gelişmiş blok zinciri olarak kabul edilmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Birçok yatırımcı, Cardano’nun, dApp’lerin temeli olabilecek blok zincirlerinin tepesinde Ethereum’un yerini alabileceğine inanıyor. Uzun vadede bilimsel kriterlere göre daha da genişlemesi beklenen Cardano, sonuç olarak geleceği olan kripto para birimlerinden biri haline geliyor.

Ripple (XRP)

XRP, Ripple ağının yerel kripto para birimidir. Ripple, bankaların farklı ödeme alanları arasındaki işlemlerini daha verimli ve daha ucuz hale getirebilmeleri için tasarlanmış olukça işlevsel bir ağdır.

Birçok büyük ekonomik kurum Ripple ödeme ağını başarıyla kullanmakta. Her geçen gün dünyanın çeşitli bölgelerinde iş birliklerinin gerçekleştirilmeye devam etmesine bağlı olarak geleceği olan kripto para birimleri arasında görülen XRP önümüzdeki beş yıl içinde patlayabilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot, çeşitli blok zincirlerini birbirine bağlamak için çalışan ve bunların birbirleriyle iletişim kurmalarına izin veren bir ağdır. Ayrıca çeşitli blok zincirlerini bağlamak için kullanılabilecek bağlayıcılar olan parachain’leri sunmaktadır.

“Blok zincirlerin interneti” adı verilen bir vizyona sahip olan Polkadot, bu yönüyle kripto para dünyasında gelecek için bambaşka bir vizyon sunuyor. Buna göre farklı blok zincirleri birbirleriyle iletişim kurabilirse, gelecekte internet, blok zincir teknolojisi üzerine kurulabilir. Polkadot, bu özelliklerden dolayı önümüzdeki beş yıl içinde patlamaya bir başka aday.

VeChain (VET)

Analistin listesindeki son seçim ise bir başka ilgi çekici proje olarak nitelendirdiği VeChain. İşletmelerin üretim aşamasından teslimat aşamasına ve ardından ürünlerinin satışına kadar tüm tedarik zincirlerini izlemelerini mümkün kılan kalitesi, VeChain’i son derece ilginç bir kripto para birimi yapıyor.

VeChain daha şimdiden bazı büyük şirketlerle ortaklığa girmiş durumda. Konseptinin son derece yüksek bir beklentisi var ve birçok uzman şu anda VeChain VET tokeninin fiyatının ciddi şekilde düşük değerde olduğuna inanıyor. Bu nedenle VeChain, önümüzdeki beş yıl içinde patlayabilecek altcoinlerden bir diğeri.

Avrupa Birliği (AB) Fikri Mülkiyet Ofisi’nin üzerinde çalıştığı sahtecilik projesi için VeChain ile çalışmayı tercih edebileceği de konuşuluyor.

Bu 5 Altcoini Karakterize Eden Nedir?

Yukarıda bahsedilen kripto para birimleri, gelecekte son derece değerli olabilecek bir dizi örnektir.

Geleceği olan bu kripto para birimleri, sürdürülebilir bir vizyona sahip oldukları ve gelecekteki sorunları verimli bir şekilde çözebilecekleri gerçeğiyle ele alınmaktadır. Benzer şekilde, bu ağlar önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde genişleme potansiyeline sahiptir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın