Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech’ten Hollanda Adımı! Hisse Alım Görüşmeleri Olumlu

Borsaya geçen yıl Kasım ayında adım atan şirket, Hollanda'daki bir şirketin hisse alımına yönelik görüşmelerin olumlu sonuçlandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Agrotech’ten Hollanda Adımı! Hisse Alım Görüşmeleri Olumlu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arz olan şirketler arasına geçen yıl katılan Agrotech Yüksek Teknoloji Ve Yatırım A.Ş. (AGROT) Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Hollanda merkezli bir firmanın hisselerinin alımı konusunda açıklamada bulundu.

Şirket, dün yaptığı açıklamaya değinerek Hollanda’da zincir marketlere ürün tedariği sağlayan bir firma ile ön görüşmelerin başladığını hatırlattı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada bahsi geçen şirketin hisselerinin alımı konusundaki görüşmelerin olumlu sonuçlandığı aktarıldı. Hisse alımı için yasal prosedürlere başlandığı belirtildi.

İsmi gizli tutulan firma ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Firmanın ismi satışın etkilenmemesi açısından hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacaktır.”

GCM Yatırım Banner

“Yeni Satın Alma Kararı İhracata Katkı Sağlayacak”

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, hisse devir sözleşmesinin önümüzdeki aylarda tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Keskin, hem Hollanda’da hem de Manisa’da iki şirketi satın alma için görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Şirketin satın alımlarının ihracatla büyümeye ve dış ticaret açığına pozitif katkı sağlaması nedeniyle önemsediklerini ifade etti.

Söz konusu satın alımlar ile planları olumlu anlamda revize edileceğini, gelecek yıl birçok başlıkta hedefleri 10 katı artırmayı amaçladıklarını bildirdi.

Keskin, yeni satın alma kararının ihracata katkı sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Halka arz süreci hakkında konuşan Keskin, 1,5 milyar TL’lik büyüklükle tamamlanan halka arzın yatırımcının güvenini gösterdiğini söyledi. Daha önce de Türkiye’nin yüzde 4’ünü artık Agrotech’in ortağı olduğunu kaydetti.

Bilançolarda hedeflerinin üstüne çıktıklarını belirten Keskin, 2024 yılında atılacak yatırım adımlarıyla yatırımcıların ilgisini koruyabileceklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.