Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Şimdi de Hollanda’dan Şirket Hissesi Alıyor

Agrotech yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Profert'in yüzde 70 hissesini aldıktan sonra şimdi de Hollanda'dan şirket hissesi almaya karar verdi.
Agrotech Şimdi de Hollanda’dan Şirket Hissesi Alıyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un son başarılı halka arzlarından biri olan Agrotech Yüksek Teknoloji, yatırımlarını sürdürüyor. Profert Yüksek Teknoloji Gübre ve Zirai İlaç Üretim A.Ş.’nin yüzde 70’ini satın alan Agrotech şimdi de Hollanda merkezli bir şirketin hisselerini alacağını duyurdu.

Anlaşmalarını tam gaz sürdüren Agrotech, dün iştirak alımı için ön görüşme yapılması hakkında bilgiler vermişti. Salı günü ise yeni bir anlaşma imzalayan şirket, yatırımlarını büyütürken, yatırımcısının yüzü de gülüyor.

Agrotech bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Hollanda merkezli şirket hissesi alımı başlıklı bir bildirim gönderdi. Buna göre; merkezi Hollanda’da bulunan Avrupa’daki zincir marketlere ürün tedariği sağlayan, tarım ürünlerinin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren bir firma ile ön görüşmelere başlanmasına oy birliğiyle karar verildiği belirtildi. Firmanın isminin satışın etkilenmemesi için hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacağı da söylendi.

Agrotech hisseleri (AGROT) TSİ 17:15 sularında yüzde 2,48 yükselişle 15,27 lirada seyrediyor.
AGROT Hisse Fiyatı - 11.01.2024
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Pazartesi günkü işlemlerde tavan yaparken, yabancı yatırımcı tarafından 10 gün boyunca aralıksız satıldığı görülmüştü. Yükselişine devam eden hisselerdeki kazançlar haftalık bazda yüze 28,43 düzeyine ulaşırken, aylık yüzde 10 civarında değer kazandı.

Dünkü işlemlerde 15,53 liraya kadar yükseldikten sonra BIST 100 endeksindeki düşüşle birlikte geri çekilen AGROT, bugün yükselişle başladı. 15,5 liraya kada yükselen hisseler, daha sonra 15,25 lira sınırında gezmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Agrotech Yüksek Teknoloji, 5,21 liradan talep topladıktan sonra 23 Kasım 2023’te borsada işlem görmeye başladı. 6 gün aralıksız tavanda seyrettikten sonra hafif geriledi, ancak yükselişine devam etti. 16,26 liraya kadar yükseldikten sonra sakin bir şekilde gerileyen hisseler, 10,82 liraya indikten sonra yeniden yönünü yukarı çevirerek 15 liranın üstünde gezmeye başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.