Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech’ten Yeni Adım! Yatırım için Karar Aldı

Agrotech Teknoloji, tarım ürünlerinin yurt dışına ihracatı ve depolanması alanında faaliyet gösteren bir şirketle yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar;
Agrotech’ten Yeni Adım! Yatırım için Karar Aldı
HABER GİRİŞ

Borsa kayıplarını telafi etmeye başlarken 2023 yılının son iyi performanslı halka arzı Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildiri paylaştı. Şirket bildirisinde, iştirak alımı için ön görüşmelerin yapılması hakkında detay verdi.

Şirket KAP üzerinden, tarım ürünlerinin yurt dışına ihracatı ve yurt dışında depolanması alanında faaliyet gösteren bir şirketin hissesinin yüzde 80’ini almak için ön görüşmeler yapma kararı aldığını duyurdu.

Karar, Oy Birliği ile Alındı

Agrotech Teknoloji, yönetim kurulu tarafından alınan kararlar hakkında bilgi verdi. Kurul, söz konusu firmanın değerinin tespiti için Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) yetkilendirdiği bir kurumla işlemlere başlanmasına karar verdi.

Ayrıca şirket bildirisinde yönetim kurulunun, alım işleminin değerleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihayetlendirilmesine karar verdiğine dikkat çekti.

Bahsi geçen kararın oy birliği ile alındığına işaret edilerek, söz konusu firmanın isminin şu an için gizli tutulacağı vurgulandı. Ancak, ilerleyen süreçteki gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada AGROT koduyla işlem gören teknoloji şirketi bugün TSİ 13.11 itibarıyla yüzde 3,74 yükselişle 15,24 liradan işlem gördü.

Kasım ayının halka arzlarından olan AGROT, yatırımcısına aylık bazda yüzde 9,79, haftalık bazda ise yüzde 25,31 oranında kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.