Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Açıkladı: BTC Başka Düzeltme Olmadan 100 Bin Dolara Gider mi?

BTC fiyatı hareketli bir gün yaşarken, kripto varlığın fiyatının düzeltme olmadan 100 bin dolara ulaşabileceği konuşulmaya başlandı. Detaylar haberin devamında;
Açıkladı: BTC Başka Düzeltme Olmadan 100 Bin Dolara Gider mi?
HABER GİRİŞ

Piyasanın en büyük kripto varlığı Bitcoin’in (BTC) fiyatı, 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.949 dolara ulaşmasının ardından, bugün itibarıyla uzun zaman sonra 70 bin doların aşağısına ulaşan bir düşüş hareketi sergiledi.

BTC’nin 2024 yılında sergilediği büyük yükseliş trendi göz önüne alındığında, bu kısa vadeli düzeltme endişelenecek bir durum olmayabilir!

BTC Fiyatı Kritik Seviyede

Öncü kripto para biriminin son durumunu analiz eden Akash Girimath, fiyatın şu an için 69.138 dolarlık bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında ve son derece önemli bir noktada bulunduğunu ifade etti.

BTC Fiyatı 15 Mart'ta 68 Bin Dolar Civarında Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mevcut haftalık mum çubuğunun bu kritik seviyenin üzerine çıkamamasının, piyasa yapısında ayılar lehine bir değişimin işaretleri olabileceğini ve böyle bir durumda BTC’de daha sert bir düzeltmenin tetiklenebileceğini belirtti.

Öte yandan Bitcoin fiyatının, yükseliş momentumundaki güçlü bir artıştan sonra kendini 70 bin doların üzerine tekrar atmasının, yükseliş trendini sürdürme şansını artıracağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmenin, BTC’nin doğrudan 100 bin dolar psikolojik seviyesine yönelmesine neden olabileceğini iddia etti.

Analist, Mart 2020’yi Hatırlattı

Bu tahminin çoğu kişi için olasılık dışı gibi görünebileceğini, ancak Mart 2020’de BTC’nin 20 bin dolarlık bir önceki ATH’yi aştığında, sadece dört hafta içinde neredeyse yüzde 100’lük bir ralli başlattığının unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

Dolayısıyla, tarihin çoğu kez olduğu gibi tekerrür etmesi durumunda BTC fiyatının pek zorlanmadan 100 bin doları görebileceğini belirtti.

Analist, BTC’nin daha yüksekleri hedeflemeden önce daha acı verici bir düşüş sergileyebileceği senaryosundan da bahsetti.

BTC’nin daha yüksek seviyelere çıkmadan önce daha düşük bir seviyeye kaydığının ve 53.120 dolar ila 59.111 dolar aralığında haftalık fiyat dengesizliğine düştüğünün görülebileceği konusunda uyardı. Bunun, pazara geç katılan boğaların tasfiyesini ve short pozisyonların eklenmesinin teşvik edilmesini sağlayacağını ifade etti.

Girimath'ın BTC Fiyatı için Belirlediği Kritik Seviyeler
Kaynak: TradingView

“Yükseliş” Dedi

Dolayısıyla yatırımcıların ileriye dönük dikkatli ve temkinli davranması gerektiğini belirten analist, son olarak, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan hemen sonra pazardaki havanın tamamen tersine dönmesini pek olası bulmadığını söyledi.

Yükselen ETF akışları ve piyasanın genel görünümü göz önüne alındığında, bu senaryonun gerçekleşmesinin zor olacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.