Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Abdulkadir Selvi Açıkladı! Ekonominin Dümeni Mehmet Şimşek’te

Hükümete yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi, yeni kabine hakkında merak edilenleri paylaşırken, ekonomi yönetiminin Mehmet Şimşek'te olduğunu duyurdu.
Abdulkadir Selvi Açıkladı! Ekonominin Dümeni Mehmet Şimşek’te
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta gerçekleşen seçimi kazanması ile birlikte kuracağı kabine merakla beklenirken kulis bilgileri aktarılmaya devam ediyor. Özellikle son günlerde ekonomi yönetiminin başına Mehmet Şimşek’in getirilmesi konuşuluyorken hükümete yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi yeni bilgileri aktardı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Selvi, merakla beklenen yeni kabinenin cumartesi günü akşam saat 22.00’de açıklanacağını söyledi. Fakat kabineyle ilgili değişiklik olduğunu ekledi.

Kabine ile ilgili yayınlanan listelere itibar edilememesi gerektiğini aktaran Selvi, bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilmediğini söyledi.

Mehmet Şimşek Ekonomi Yönetiminde

Kulis bilgilerine göre istişarelerin yapıldığını ve yepyeni bir kabinin olacağını kaydetti. Ekonomi yönetiminin başına geçecek isim olarak konuşulan Mehmet Şimşek’in iki konuda güvence isteyerek görev almayı kabul edeceği konuşulurken, Selvi yeni bilgileri aktardı.

Dün akşam Şimşek’in Erdoğan ile görüştüğünü ve ekonomi yönetimini üstlenmeye karar verdiğini söyledi. Şimşek’in görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yönetimi ve faiz konusunda güvenceyi aldığını böylece görevi üstlendiğini ekledi. Artık ekonomi yönetiminin Mehmet Şimşek’te olduğunun söylenebileceğini kaydetti.

Serbest piyasa ekonomisi kurallarını ve ortodoks ekonomi politikalarını uygulayan bir isim olarak öne çıkan Şimşek’in, piyasalara moral olduğunu aktardı.

Selvi ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlere Millet İttifakı ile birlikte girmek istediğini ve 24-25 Haziran’daki İYİ Parti kongresinden sonra Meral Akşener ile görüşüp ittifakın devam etmesi için teklifte bulunacağını ifade etti.

Millet İttifakı’nı en büyük kazanının küçük partiler, en çok kaybedenin ise İYİ Parti olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu