Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Rusya’ya Tahıl Koridoru Tepkisi: Karardan Geri Dönülmeli

Rusya’nın Tahıl Koridoru Anlaşması’na olan katılımın sona ermesinin ardından ABD’den tepki gecikmedi. İşte detaylar;
ABD’den Rusya’ya Tahıl Koridoru Tepkisi: Karardan Geri Dönülmeli
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Beyaz Saray’dan Sözcü Adam Hodge, Rusya’nın Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nı sonlandırmasına yönelik açıklama yaptı. Hodge, bu durumun gıda güvensizliğini daha kötü hale getireceğini ve dünya çapında milyonlarca insana zarar vereceğini vurguladı.

Söz konusu girişimin Rusya’nın Ukrayna’yı acımasız ve nedensiz işgalinin neticesi olarak yükselen gıda fiyatlarının düşürülmesine yardımcı olduğunu hatırlattı. Tahıl girişimi ile birlikte 32 milyon metrik ton tahıl ve gıda maddesinin yarısından fazlasının dünyanın gıda açısından en sorunlu bölgelerine ve gelişmekte olan ülkelere gittiğini söyledi.

ABD’den Tahıl Koridoruna Tepki: İnsanlara Zarar VerecekKaynak: Paratic Piyasalar

Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın engellenmesinin insanlara vereceğini, Rusya’nın eylemi sonucunda küresel buğday fiyatlarında şimdiden bir artış görüldüğünü belirtti. Adam Hodge, Rusya’yı kararından geri dönmeye çağırdı.

Gün içinde Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Tahıl Koridoru Anlaşması’na Rusya’nın katılımını durdurduğunu açıklamıştı. Peskov, Rusya’yı ilgilendiren koşulların yerine getirilmesi durumunda anlaşmayı tekrar sağlayacaklarını bildirdi.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu