Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Yatırım’dan Rekora Yürüyen Holding Hissesinde Yüklü Satış!

Ziraat Yatırım borsanın yükseldiği haftada 1 milyar TL’yi aşkın satış yaptı. Kurum en çok o hisse senedinden satış gerçekleştirdi.
Ziraat Yatırım’dan Rekora Yürüyen Holding Hissesinde Yüklü Satış!
HABER GİRİŞ

Borsa geride kalan haftada uzun zamandır süren kayıpların bir kısmını geri aldı. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 5’e yakın artış yaşadı ve 7986 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi.

Borsadaki yükselişin ortasında Ziraat Yatırım bu hafta 1,8 milyar TL’lik hisse satışı gerçekleştirdi. Kurumun en çok sattığı hisse senedi ise Koç Holding (KCHOL) oldu. Hisse senedi bu hafta yüzde 9’a yakın yükseliş kaydetti ancak Ziraat Yatırım, 130 milyon TL değerinde satış gerçekleştirdi.

KCHOL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

KCHOL geride kalan haftayı 155,5 TL seviyesinden kapattı. Hisse senedinin en yüksek seviyesi geçen yılın Ekim ayında 160 TL ile görülmüştü. Ziraat Yatırım’ın en çok sattığı hisse senetleri arasında KCHOL’u, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) ve Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) takip etti.

Kurum her iki hisse senedinden sırasıyla 112 milyon TL ve 75 milyon TL’lik satışlar gerçekleştirdi. Ziraat Yatırım ayrıca 70 milyon TL ve 69 milyon TL olmak üzere Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) ve Akbank T.A.Ş. (AKBNK) hissesi sattı.

Geride kalan haftada Ziraat Yatırım’ın satış yaptığı diğer hisse senetleri şu şekilde oldu:

GCM Yatırım Banner
  • Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) 58.856.034 TL
  • Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRDMD) 51.035.819 TL
  • Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) 34.362.441 TL
  • Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS) 34.083.708 TL
  • Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GUBRF) 33.698.687 TL

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.