Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zengin Yatırımcıların Elindeki 3 Kripto Para Birimi Belli Oldu!

Yatırım danışmanlığı şirketi The Motley Fool, üç önemli ismin elinde tuttuğu ve savunduğu kripto para birimleri hakkında bilgi verdi. Detaylar haberde;
Zengin Yatırımcıların Elindeki 3 Kripto Para Birimi Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırım ve finans danışmanlığı şirketi The Motley Fool, yeni paylaşımında iş dünyasının üç önemli kişisinin cüzdanını dolduran kripto para birimleri hakkında bilgi verdi. Bu kişiler Twitter CEO’su Jack Dorsey, ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve milyarder teknoloji girişimcisi Mark Cuban olarak sıralanıyor.

Danışmanlık şirketi, bu üç ismin aynı zamanda savunuculuğunu yaptığı kripto para birimlerinden şimdiye kadar muazzam derecede getiriler elde ettiklerinin altını çiziyor. Ancak diğer yandan yatırımcılar, kripto para birimlerinin gelecek adına hala çok yüksek potansiyel barındırdıklarına inanıyor.

The Motley Fool, takipçilerine şu mesajı veriyor: “Bazen, finansal dünya elitlerinin yatırım stratejilerini takibe almak karşılığını verebilir.”

Şirket, bu tavsiyesinin ardından belirli kripto para birimlerinin böylesine sesli savunucuları ve yatırımcıları pozisyonunda olan üç ismin ana kripto para birimleri hakkında detaylar verdi.

Bitcoin & Jack Dorsey

Jack Dorsey, günümüzün en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’i ilk sıraya koyuyor. Kendi sözleriyle, 4.7 milyar dolarlık net varlığının yeterli diyebileceğinden daha fazlasını amiral kripto para birimine adadı.

GCM Yatırım Banner

Hatta Dorsey yakın geçmişte o kadar ileri gitti ki, kurucusu ve CEO’su olduğu ödeme şirketi Square’in adını Block olarak değiştirdi. Buna neden olarak ise odağına blockchain teknolojisini almasını ve alışılmış ödeme şirketlerinin yaptığından çok daha farklı bir yol izlemeyi hedeflemesini gösterdi. Bu arada Block, sadece ödeme endüstrisinde kalmak yerine, Bitcoin’i mobil ödeme uygulaması CashApp ve çoğunluk hisselerini satın aldığı Jay-Z liderliğindeki müzik şirketi Tidal gibi araçlarına ve ürünlerine entegre ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Motley Fool

Dorsey Bitcoin için gelecek öngörüsünü şöyle dile getiriyor: “İnternet evreninin kendine has bir para birimine ihtiyaç duyduğu ve bu boşluğu doldurmak adına tüm teknoloji ekosistemine bakış atıldığında Bitcoin’in şu an için tek aday olduğu çok açık.” Onun bu duruşu, muhtemelen Block’un 8.000’den fazla Bitcoin’e sahip olmasının nedenidir.

Ethereum & Cathie Wood

Cathie Wood, teknoloji odaklı döviz ticareti fonlarının (ETF’ler), özellikle de ARK Innovation ETF’nin üstün başarısı sayesinde son dönemde ön plana çıkan isimlerden biri oldu.

Wood ve ekibi, kendinden önceki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknoloji ve eğilimleri erken tespit ederek fırsatlardan yararlanabileceklerine ve yatırımcılara uzun vadeli değer sağlayabileceklerine inanıyor.

Bitcoin, ARK’nın favorilerinden biri olmasına rağmen Wood, Ethereum’un (ETH) en uzun vadeli potansiyele sahip kripto para birimi olduğunu düşünüyor. Programlanabilir akıllı sözleşmeleri nedeniyle blockchain, bankalar ve borç verenler gibi geleneksel finans kurumlarına yeni bir alternatif olan merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe popülerlik kazandı. Bu yıl yayınlanan bir raporda ARK analistleri “finansal hizmetler zincir üzerinde hareket ettikçe, merkezi olmayan ağların mevcut finansal aracılardan pay alması muhtemeldir” öngörüsünde bulundu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Motley Fool

ARK Invest, Ethereum’un bu büyüyen pazardan fayda sağlayacağına inanıyor. Rapor ayrıca yüksek bir öngörüde bulunuyor: 2030 yılına kadar Ethereum, 20 trilyon dolara kadar bir piyasa değerine sahip olabilir. Bu da ETH fiyatını 180 bin doların üzerine çıkararak bugünkü fiyattan yüzde 13.000’den fazla bir kazanç sağlayabilir.

Polygon & Mark Cuban

Polygon blok zinciri, bir süredir teknoloji milyarderi Mark Cuban gibi bazı yüksek profilli yatırımcıların dikkatini çekiyor. Cuban, Mayıs 2021 döneminde blok zincirinde bir hisse aldı. Bunun ne kadar büyük olduğu bilinmese de kripto meraklısı, Polygon’un potansiyelinin çok ama çok farkında.

Polygon benzersiz olarak görülmektedir. Çünkü Ethereum’a bir alternatif oluşturmaya çalışmak yerine blok zincirinin daha verimli çalışmasına yardımcı olacak bir ölçeklendirme çözümü sunmaktadır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Motley Fool

Cuban’ın internet sitesi, Polygon’u “Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platform” olarak tanımlıyor. Cuban’ın kendisi ise “Ben bir Polygon kullanıcısıydım ve kendimi onu gittikçe daha fazla kullanırken buluyorum” ifadelerini kullanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.