Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zam İsteyen Migros Depo İşçileri Kapı Önüne Konuldu

Anayasal haklarını kullanarak iş bırakan Migros Depo işçileri, kapının önüne koyuldu. DGS-SEN Genel Başkanı; "Özilhan'a dünyayı dar edeceğiz" dedi.
Zam İsteyen Migros Depo İşçileri Kapı Önüne Konuldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde artan iş bırakma eylemlerinden biri de İstanbul’da Migros Esenyurt Deposu’nda çalışan DGD-SEN (Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası) üyesi işçiler tarafından başlatılmıştı.

İşçiler asgari ücret üzerine yüzde 8 zam teklifini kabul etmezken verilen zam sözünün yerine getirilmediği söylenmişti. Dün akşam saatlerinde işçilerin bir kısmı gözaltına alınmış, işçilerle sendika temsilcilerinin gece saatlerinde serbest bırakıldığı öğrenilmişti.

Migros Depo içinde ve önünde eylemin sürdürdüğünü belirten DGD-SEN, ekmek isteyen 250 işçinin kapı önüne koyulduğunu duyurdu.
DGD-SEN Başkanı Neslihan Acar Açıklama
Kaynak: Twitter

Öğleden sonra sendikanın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre DGS-SEN Genel Başkanı Neslihan Acar; “En azından bir faturamızı ödeyebilecek kadar zam istedik, anayasal hakkımızı kullanıp işten kaçındık ve bu yüzden 25/2. Maddeden 250 işçi işten atıldık. Özilhan’a dünyayı dar edeceğiz!” dedi.

Asgari ücretle geçinemediklerini, faturalarını ödeyemediklerini söyleyen Acar, 600-700 lira en azından bir faturalarını ödeyebilecekleri kadar zam istediklerini aktardı.

“Ya da bir saat ücretine bir ekmek, süt alabilelim istedik” diyerek Migros’un söylediği gibi uçuk rakamlar istemediklerini belirtti. Şu an yaklaşık 250 kişinin bir gecede kapının önüne koyulduğunu dile getiren Acar; “Özilhan’a dünyayı dar edeceğiz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.