Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros Depo Ayakta! İşçiler Verilen Zammı Beğenmedi

Migros Depo'nun sendikalı işçileri, asgari ücret üzerine verilen zam sözü yerine getirilmediği gerekçesiyle iş bıraktı. DGS-SEN, Migros yönetimini uyardı!
Migros Depo Ayakta! İşçiler Verilen Zammı Beğenmedi
HABER GİRİŞ

İstanbul’da Migros Esenyurt Deposu’nda çalışan DGD-SEN (Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası) üyesi işçiler, yüzde 8’lik zamma karşı eylem başlattı.

Teklif edilen zam oranını yetersiz bulan Migros Esenyurt Depo’sunun sendikalı çalışanları iş bıraktı.

Migros Depo İşçileri Asgari Ücret Üzerine Yüzde 70 Zam İstiyor!

DGS-SEN Genel Başkanı Neslihan Acar, Esenyurt Migros Depo önünden iş bırakma eylemimizi aktarırken şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi boyunca Migros, Carrefour ve tüm depolarda canımız pahasına çalıştık. Carrefour Depo’daki kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor! Taleplerimizi karşılayın!”

Neslihan Acar, asgari ücret oranları üzerine verilen zam sözü yerine getirilmediği için eylemin başladığını söyledi. Asgari ücret üzerine yalnızca yüzde 8 zam yapıldığını ve bunun da herkese yapılmadığını dile getiren Acar, iş bırakan işçilerin yüzde 70 zam talebi olduğunu ekledi.

GCM Yatırım Banner

Pandemi döneminde zorlu şartlar altında çalıştıklarını ve tüm depolardaki işçilere zam sözü verildiğini savundu. “Migros yönetimini uyarıyoruz” diyen Acar, Carrefour Depo’nun oradan haber beklediğini de kaydetti.

Migros Depo’da İş Bırakma Eylemi Sürüyor

Esneyurt Migros Depo Grev
Kaynak: Twitter

DGD-SEN, yazım sırasında Twitter hesabından; “Çalışma saati gelen orta vardiya mücadeleye katılacağı için depo içine alınmıyor. Şunu anlayın, Esenyurt Depo’da kimse çalışmayacak! Hakları ver!” paylaşımı yaptı.

İşçiler, yüzde 70 zam yapılmasını, işten atılan arkadaşının işe geri alınıp, kimsenin işten atılmamasını isterken “Mobbingler son bulsun” dedi. Ayrıca lojmanın koşullarının düzeltilmesi istendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın