Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 417 Kazandıran Şirket 2 Eşit Taksitle Temettü Veriyor!

Berkosan Yalıtım ve Tecrit Maddeleri Üretim ve Ticaret, KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar dağıtımı yapılmasına ilişkin kararını duyurdu. Detaylar;
Yüzde 417 Kazandıran Şirket 2 Eşit Taksitle Temettü Veriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İnşaat, otomotiv, ambalaj, tesisat, ayakkabı ve çanta gibi sektörlerin önde gelen kuruluşlarına ürünler geliştiren Berkosan Yalıtım ve Tecrit Maddeleri Üretim ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yönetim kurulunun kar payı dağıtımı kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BRKSN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı yapılacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,1666666 TL, net 0,1499998 TL temettü dağıtma kararı alındığı ifade edildi.

Temettü ödemelerinin ilk taksit 25 Temmuz 2024, ikinci taksit 22 Ekim 2024 tarihlerinde olmak üzere 2 eşit taksit şeklinde yapılacağı bilgisi verildi.

Berkosan Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

14 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olağan genel kurulda, 2023 faaliyet yılı kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi konusunda yönetim kurulunun önerisinin görüşülerek karara bağlanacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

BRKSN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi tarihinde ilk kez 11 bin puanının üzerine tırmanarak bugün yeni rekorunu yazdı. Endeks, yazım itibarıyla 10.921,06 puandan işlem görürken, BRKSN hisseleri de yükseliş görünümünde.

Yıllık zirvesi 56 TL olan BRKSN hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük bazda yüzde 5,2‘lik yükselişle 40,5 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

BRKSN Fiyatı Bugün Yükseliş Eğilimli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Berkosan Yalıtım hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 417 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.