Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 317 Kazandıran Geçen Yılın Halka Arzından 3 Taksit Temettü!

Geçen yıl içinde halka arzı gerçekleşen Graınturk Tarım A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemleri hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Yüzde 317 Kazandıran Geçen Yılın Halka Arzından 3 Taksit Temettü!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Nisan ayı içinde halka arzı gerçekleşen Graınturk Tarım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yatırımcılarının merakla beklediği kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin yönetim kurulunun teklifi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtılacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunca hisse başına brüt 0,1191999 TL, net 0,1072797 TL temettü dağıtma kararı alındığı belirtildi.

Kar payı ödemelerinin 3 eşit taksit şeklinde yapılacağı ifade edilirken, ödeme tarihlerine ilişkin henüz net bir bilgi sunulmadı.

GRTRK 2024 Temettü Tablosu Teklif Sunuldu
Kaynak: KAP

Pay sahiplerine ödenecek brüt temettü toplamı olan 14.900.000,00 TL’nin genel kurulun belirleyeceği tarih ve şekilde nakden ödenmesine, bahsi geçen kar dağıtım hususlarının şirketin olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısının 13 Haziran 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi verildi.

Ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleri ile faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtianın büyük bir kısmının alım-satımını ve işlemesini gerçekleştiren Graınturk Tarım A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu geçen hafta KAP üzerinden paylaşmıştı.

Yıl genelinde toplam 510.431.461 TL net kar açıklayan şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 azalırken, hasılatında yüzde 66 artış gözlemlenmişti.

GRTRK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,90 değer kazancıyla haftanın ilk işlem gününü 10.739,57 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. GRTRK hisseleri ise endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 88 TL olan GRTRK hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 1,4‘lük düşüşle 70 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

GRTRK Fiyatı 20 Mayıs'ta Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Graınturk Tarım A.Ş. hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 316,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.