Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200 Kazandıran Şirketten Temettü Müjdesi

Ayes Çelik bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden kâr payı dağıtım kararına ilişkin bildiri paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
Yüzde 200 Kazandıran Şirketten Temettü Müjdesi
HABER GİRİŞ

Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi A.Ş. (AYES) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Genel Kurul Onayına Sunulacak Yönetim Kurulu Kâr Payı Dağıtım Teklifi hakkında bildiri paylaştı. Bu kapsamda şirket, brüt 0,25 lira, net 0,225 lira temettü dağıtacak.

Şirketin kâr payı kararıyla temettü getirisi, son fiyata göre yüzde 0,47 olarak belirlendi. Ayrıca, Türkiye Muhasebe Standartları’na göre belirlenmiş ve bağımsız denetimden geçmiş enflasyonun düzeltilmiş konsolide finansal tablolarında net dönem kârının 81 milyon 135 bin 967 lira olduğunu açıkladı.

Vergi Usul Kanunu’na göre kayıtlı kayıtlarda ise enflasyon muhasebesi uygulanarak ise şirket 135 milyon 204 bin 998,05 lira net dönem kârı elde etti.

 Ayes Çelik Temettü KAP Duyurusu
KAYNAK: KAP

Şirket, ödenmiş sermayenin yüzde 20’si kadar 1. Tertip Yedek Akçe ayrılmasına karar verdi. Ayrıca ödenmiş sermayesinden hisse başına net yüzde 22,5’e denk gelen 6 milyon 762 bin 690 lira nakit kâr payı olarak ayrılmasını kararlaştırdı.

KAP bildirisinde, 2 milyon liranın ise Eğitim Fonu’na ayrılması ve bu fonun burs olarak dağıtılması kararı da yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Tüm bu kararların ortakların onayına sunulması için 27 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan genel kurul toplantısında oylamaya sunulacağı vurgulandı.

Borsada AYES koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda 201,36 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 15,12 yükselirken, haftalık bazda yüzde 17,36 oranında düştü. Hisse bugün TSİ 9.55 itibarıyla yüzde 6,95 oranında düşüşle 49,5 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın