Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 191 Kazandıran Şirketten Temettü Duyurusu Geldi!

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde şirket yönetim kurulunun kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Yüzde 191 Kazandıran Şirketten Temettü Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ve dünyanın pek çok noktasında sunduğu otel ve tur hizmetleri ile gittikçe büyüyen bir tur operatörü olan Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GZNMI koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin ortaklarına kar payı dağıtılmaması önerisinin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Şirketin 2023 yılı hesap dönemine ilişkin konsolide finansal tablolarında ana ortaklığa ait net dönem zararının 107.811.131 TL olarak gerçekleştiği bilgisi verildi.

Açıklamanın devamında, “Şirketimizin bağımsız denetimden geçmiş 31.12.2023 tarihli konsolide finansal tablolarına göre 2023 yılı faaliyetlerini zararla kapattığı ve bu nedenle 2023 yılı hesap dönemine ilişkin dağıtıma konu edilebilecek net kar oluşmadığı dikkate alınarak; şirketimiz ortaklarına kar payı dağıtılmaması hususlarını içeren önerinin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

GZNMI Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,98 değer kaybederek 10.792,53 puandan tamamlarken, GZNMI hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 50,9 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,5‘lik yükselişle 36 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GZNMI Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gezinomi Seyahat hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 191,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.