Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 190 Bedelsiz Açıklayan Şirketin Temettü Kararı Belli Oldu!

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 190 Bedelsiz Açıklayan Şirketin Temettü Kararı Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisse performansı son dönemde yatırımcısını üzen Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da MRGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatrımcısının beklediği temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, 01 Nisan 2023 ila 31 Mart 2024 özel hesap dönemi dağıtılabilir kârının dağıtılmayarak, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasının olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine katılanların oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

Bu kararın alınmasında, mevcut ekonomik konjonktür, şirketin nakit akışı, yatırım, ve finansman politikaları ile ortakların, çalışanların ve şirketin uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak, mali bünyenin güçlendirilmesi ve yeni finansman ihtiyacı yaratılmamasıın amaçlandığı bilgisi verildi.

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 20 Haziran’da yaptığı açıklamada, bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını belirtmişti. 376.200.000 TL olan çıkarılmış sermayenin, bir defaya mahsus olmak üzere 500 milyon TL’lik kayıtlı sermaye tavanı aşılarak tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 190 oranında artış ile 717.780.000 TL artırılarak 1.090.980.000 TL’ye çıkarılacağı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

MRGYO Hisselerinde Son Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1 değer kazanarak 10.446,24 puandan tamamlarken, MRGYO hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 7,47 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 1,7‘lik yükselişle 5,26 TL seviyesine çıkış gösterdi.

MRGYO Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 5,2 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.