Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan Gri Liste Açıklaması: Kaynak Girişi Hızlanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin FATF gri listesinden çıkarılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Bundan sonra kaynak girişinin hızlanacağını belirtti.
Yılmaz’dan Gri Liste Açıklaması: Kaynak Girişi Hızlanacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarılmasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede bulundu.

Yılmaz, kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanının engellenmesine yönelik tamamlamış oldukları eylem planı sayesinde, Türkiye’nin bugün gri listeden çıktığını ifade etti.

Bu gelişme ile birlikte uluslararası yatırımcıların, Türkiye’nin finansal sistemine olan güveninin daha da güçlendiğini vurgulayan Yılmaz, kararın, hem finans sektörü hem de reel sektör açısından son derece olumlu sonuçları olacağını belirtti.

Türkiye’nin gri listeden çıkmış olması ile uluslararası kaynak girişinin hızlanacağını ve borçlanma maliyetleri üzerinde pozitif etki görüleceğini belirten Yılmaz “Ülkemize yönelik sermaye akışının ivmelenmesiyle Türk lirası varlıklara olan ilginin artması, dezenflasyon sürecini de hızlandıracaktır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız başta olmak üzere, bu süreçte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu (FATF) katılmak için gittiği Singapur’da, Türkiye’nin gri listeden çıktığının duyurusunu yaptı. Bakan Şimşek sosyal medya hesabından kararı ‘Başardık’ ifadesi ile duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.