Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yılmaz’dan En Düşük Emekli Aylığı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, en düşük emekli maaşına yönelik açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Yılmaz’dan En Düşük Emekli Aylığı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, milyonlarca emekliyi ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Ekonomi gazetecileri ile bir araya gelen Yılmaz, emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, SSK, Bağkur ve memur emekli aylıklarını dengeye taşıyacaklarını söyledi.

Bunun için kanuni düzenleme ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “En düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 lira için ne yapabileceğimizi çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kabine’de ele alınacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, zamların kaynağına dair açıklamasında, “Burada ani bir kararla gitmiyoruz, planlı, programlı bir çerçevemiz var, Orta Vadeli Programımızı hazırlarken düşündüğümüz birtakım hususlar var, bunlar çerçevesinde de bütçemizi şekillendirdik.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz: Enflasyonla Mücadele Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başlıca hedeflerinin enflasyonu düşürmek olduğunu söyledi. Makro istikrarı sağlamayı ve büyümeyi sağlamayı amaçladıklarını belirten Yılmaz, enflasyonda yıl ortasında belirgin bir düşüş beklediklerini aktardı.

Enflasyonla çok yönlü ve koordineli mücadelenin devam edeceğini, TCMB araçlarını kullanmayı sürdüreceğini belirten Yılmaz, Türkiye’deki disiplinli yaklaşımın daha fazla sermayeyi cezbedebileceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Kira Artış Sınırı

Yılmaz’ın gündeminde kira artışlarındaki yüzde 25 sınırlaması da vardı. Bu konuyla ilgili yüzde 25 sınırının kaldırılmasına dair bir karar olmadığını vurgulayan Yılmaz, 2024 dezenflasyon yılı, çözüm enflasyonu düşürmek” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.