Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEOTK, PNLSN ve LIDER’den Güncel Haberler

YEOTK, 538 milyon TL’lik teşviki, PNLSN aldığı siparişi, LIDER ise hisse geri alım programını KAP üzerinden açıkladı. İşte detaylar;
YEOTK, PNLSN ve LIDER’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler son dönemlerde ağırlıklı olarak hisse geri alımlarına yönelik programlarını açıklıyor. Ayrıca yatırımlarla, sözleşmelerle ve diğer gelişmelerle ilgili ayrıntılar paylaşılıyor. PNLSN koduyla işlem gören Panelsan Çatı Cephe Sistemleri, yurt içinden aldığı önemli siparişlerin detaylarını duyurdu.

Şirket, Ankara merkezli üç özel firmadan toplamda 8.241.487,28 dolar değerinde sandviç panel siparişi aldığını ifade etti.

PNLSN koduyla işlem gören şirketin hisseleri günlük yüzde 7,2 kayıpla 41,7 TL’den işlem görüyor.

YEOTK’ten Teşvik Açıklaması

Yeo Teknoloji (YEOTK), inşa edilmesi planlanan üretim üssü yatırımı için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan Yatırım Teşvik Belgesi başvurusunun olumlu sonuçlandığını ifade etti.

Bu kapsamda şirketin 538 milyon TL teşvik alacağı aktarıldı. Yatırımın 18.01.2026 tarihinde bitmesi hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner

YEOTK, günlük yüzde 1,5 düşüşle 53,5 TL bandında seyrediyor.

LDR Turizm’den Hisse Alımı

Turizm sektöründe faaliyet gösteren LIDER, fiyat hareketliliklerinin daha stabil hale gelmesi ve dalgalanmaların önüne geçilmesi için hisse alımı yapacağını duyurdu.

Şirket, geri alım tutarını 150 milyon TL’den 200 milyon TL’ye yükseltti. Geri alım programının azami süresinin 2 yıl olarak belirlendiği ve iç kaynaklardan karşılanacağı açıklandı.

LIDER, günlük yüzde 4,5 negatif yönlü hareketle 100 TL seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.