Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YEOTK, MTRKS ve HATEK’ten Güncel Haberler

YEOTEK, bir müşterisiyle imzaladığı anlaşmayı, Matriks hisse geri alım programını, Hateks ise deprem sonrası hasar tespitini paylaştı. İşte detaylar;
YEOTK, MTRKS ve HATEK’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören birçok şirket güncel gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıyor. Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri, 1,8 milyon dolarlık anlaşmasını, Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri (MTRKS), hisse geri alım programını, Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri ise depremden dolayı meydana gelen hasar tespitini açıkladı.

Yeo Teknoloji Endüstri ve Sanayi (YEOTK), bir müşterisi ile 46,8 MW Rüzgar Enerjisi Üretim Santralinin enterkonnekte şebekeye bağlantısını sağlayacak olan Enerji İletim Hattı’nın anahtar teslim yapılması için sözleşme imzaladığını belirtti.

Sözleşme çerçevesindeki tüm elektrik, mekanik ve inşaat işlerinin şirket tarafından yapılacağı aktarılan açıklamada, sözleşme bedelinin 1.775.000 dolar olduğu paylaşıldı.

YEOTK, 16:30 itibarıyla günlük yüzde 4 artışla 57,8 TL’den işlem görüyor.

Matriks’ten Geri Alım Programına Yönelik Açıklama

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri (MTRKS), hissesinde sağlıklı fiyat oluşumu ve yatırımcıların menfaatlerinin korunması için yapılacak hisse geri alımları için 20 milyon TL harcanacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Hisse geri alımı için kararlaştırılan sürenin maksimum 2 yıl olacağı ifade edildi. Söz konusu nominal pay miktarının her biri 1 TL değerli olmak üzere 500.000 adet olmasına karar verildiği bildirildi.

MTRKS, günlük 0,6 kayıpla 35 TL’den işlem görüyor.

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri

Borsa İstanbul’da HATEK koduyla işlem gören Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri, Kahramanmaraş merkezli tüm Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından açıklama yaptı. Şirket, yaptığı ilk tespitler neticesinde makinalarının yüzde 5’inin, su kulesinin yıkılmasından dolayı üretim binasının yüzde 20 hasar aldığını açıkladı.

Şirket, ortaya çıkan hasarın maliyetinin sigorta bedelini geçmeyeceğini belirtti. Deprem sonrasında işçilerine iki hafta izin veren HATEK, ilk aşamada yüzde 30 kapasite ile çalışmaya başlayacak. 3 – 4 ay içerisinde ise tam kapasite ile üretime başlanacağı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın