Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2018 Yeni Honda Accord İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Honda'nın orta sınıf lüks bekçisi Accord, 2018 yeni kasa yapısıyla çıkış yapıyor. Etkileyici motor özellikleri ile bu sefer zirveyi oynuyor. İşte detaylar...
2018 Yeni Honda Accord İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı
Son Güncelleme: 
Yorum

Honda’nın 9 nesildir ürettiği orta sınıf aracı Accord, 2018 yeni kasasıyla karşımıza çıkıyor. Accord, 1976 yılından beri Japon markanın kompakt sedan sınıfında oldukça başarılı geçmişe sahiptir. Sakin duruşu altında dünyada sağlam ve prestijli yapısını daima hissettiren bir otomobil olmuştur.

Accord dahil olmak üzere tüm Japon markaları evrensel çizgiler dahilinde araçlarını şekillendiriyor. Honda markasının da son çıkarmış olduğu Civic modelini kılavuz olarak aldığımızda, yenilikçi hareketlerin Alman dizayna yönelik yapıldığını görürüz. 10. nesil Accord, önceki nesillere göre daha mukavemetli çelik yapı ve yüksek donanım seçeneklerini de beraberinde getiriyor.

Yeni Accord’un rakiplerine baktığımızda Toyota Avensis, Opel Insignia ve Renault Talisman gibi zirveye oynayan temsilcilerle mücadele ediyor. Nitekim, yapılan köklü rezervin, insanların Japon arabalara tutkusunu bu araçla daha da ileriye taşınacağı düşüncesindeyiz. Çünkü Accord ismi her zaman sağlamlık ve kaliteyi benimsemiştir.

Büyük değişimin ardından Accord yeni Honda tasarımları ile donatılmış. Dış yapısı genel olarak bumerang tarzında şekillendirilmiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Tampon Yapisi

Yeni Accord’un eski kasasına oranla daha sinirli ve kışkırtıcı bakışlarını görüyoruz.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Karoser Yapisi

Far yapısı, 8 bölmeli mücevher şerit halinde Led aydınlatmalardan yapılmış. Civic modeli ile genel yapısı aynı diyebiliriz.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati On Far Yapisi

Accord’un tamponu sade ve aracı geniş göstermede etkili bir eleman olmuş. Sis farı ve etrafına verilen ek parçalarla oldukça şık duruyor.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Tampon Yapisi

Uç kısmın evrim geçiren tarafı da ızgara yapısı dır. Izgara alt kısma kadar uzanıp, krom ve parlak siyah malzeme ile harmanlanmış. Ancak biraz daha dolu görünüm verilseymiş daha tamamlayıcı olurmuş!

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Izgara Yapisi

Etkileyici profil kısmında far ve ızgara yapısı daha ön plana çıkıyor. Aracın kaput merkezi uzatılmadan farklı parçalarla sivrileştirilmeye gidilmiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Profil Yapisi

Accord’un kavisli yan kısmı, fastback bir görünüm çerçevesinde imal edilmiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Yan Gorunumu

Oldukça büyük stop far yapsında yine bumerang yansımalarını görüyoruz. Farların uç kısmı bagaj kapağına kadar getirilmiş. Arka stoplar da sıralı yanan Led aydınlatmalara sahip.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Arka Stop Far Yapisi

Kokpit yapısına geçtiğimizde bizleri hoş bir yapı karşılıyor. Ancak Alman BMW dizaynı göze çarpmıyor değil! Unsurların yerleşim bölgeleri 5 ve 3 Serilerini andırıyor.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Kokpit Yapisi

Accord’un büyüyen boyutları ile beraber iç mekanın yaşam alanı da orantılı olarak genişlemiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Ic Mekan Yapisi

Yeni Accord’un direksiyonu yeni olsa da eski modelin duruşu ile benzerlik içerisinde.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Direksiypn Yapisi

Tek paket halinde üretilen Accord’da, beyazın koltuk ve döşemelerdeki hakimiyeti, daha zengin bir hissiyat uyandırıyor.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Beyaz Koltuk Yapisi

7 ” multimedya ekranını Acura TLX tarzında beklerken, yukarıya konumlandırılmış yatay bir tablet karşılıyor. Ayrıca bu ekran Honda Link yazılımı ile geliyor.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Multimedya Honda Link

Klima kumanda düğmelerden kolçağa uzanan kısmı sade olup, vites geçişleri artık işlevsel düğme yardımı ile oluyor. Otomatik park fren de aynı yerde olup, kolaylık açısından bardak koyucular eklenmiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Orta Konsol Yapisi

Güçlü bir ses sistemi verilen Accord’da, 180-450 watt ve 6 ile 10 hoparlörlü üst düzey kalitede müzik tesisatına yer verilmiş.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati 3d Sound System

Motor tarafına baktığımızda da yenilikle beraber gelen 1.5 üniteyi görüyoruz. Hacim, Civic’de olduğu gibi ancak Accord 192 hp güç üretecek. Ünitede havai kamp ve silecekli mono kaydırmalı turbo kullanılacak.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati 15 Motor Unitesi

Aynı turbo sistemli bir de 2.0L ünite geliyor. Bu motor 252 hp güç ve 273 nm tork üretmesi bekleniyor.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati 20 Motor Unitesi

Honda’nın 3. düşüncesi de 2.0L üniteye elektrikli bir motor takviyesidir. Sonradan oluşturulacak bu motorun teknik verisi hakkında bir bilgi yok.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Hibrid Motor

Accord’un 9. nesilden gelen güvenlik paketleri dışında kör nokta, şerit takip ve çarpışma önleme sistemleri getirildi. Yarı otonom sürüş özelliği de büyük ihtimal kısa sürelerde Accord’la sunulacak.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Honda Guvenlik Paketleri

Fiyatı konsunda belirlenen bir şey yok ancak tahmin edebiliriz. En yakın Japon rakibi Avensis’i baz alırsak; 1.5 litrelik versiyon 130 bin, 2.0 litrelik versiyon ise 200 bin TL ve üzerinde satılacağı yönündeyiz.

2018 Yeni Honda Accord Incelemesi Teknik Ozellikleri Ve Fiyati Fiyat Araliklari

* Yazar Yorumu

2018 Yeni Honda Accord hakkında yorumlarımızı aktaracak olursak; Değişimin en önemli adımı dış karoserinde atılmış. Ön kısımdaki keskin çizgilerin dışında ızgarasının biraz daha iyi olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü alt kısımlara doğru boş bir görüntü veriyor. Profili gerçekten etkileyici olup, ön kısımdan arkaya doğru şekillenen ve benimsenen fastback tarzı Accord’da segment atlatmış.

Ayrıca yan kısımda hava girişleri ve sportif göstercek ayrıntılardan kaçınılmış. Güç ünitelerine geldiğimiz de Japon markaya yakışacak teknolojiler sunulmuş. Farklı turbo mantığı ile giden Honda, özellikle 1.5’den çıkarttığı güçleri herkesi tatmin edecektir. Son tarzını iyi yakalayan Honda, Accord ve Civic ile beraber bu yapıda başarı yakalacağına kesinlikle eminiz. Çünkü insanlar klasikleşmiş yapının dışında bu otomobil gibi en azından dış yapısında farklı bir şey görmek istiyor. Japon ve Avrupa grafiklerini Accord’da oldukça iyi toplamışlar.

Konfor ve güvenlik paketleri iyi seviyede olup, en azından yarı otonom sürüşe bizce hızlı geçiş yapmaları gerekiyor. Son olarak Accord, ızgarası yapısının dışında her noktasıyla kusursuza yakın bir yapıda imalatı gerçekleşmiş diyebiliriz. Peki sizlerin yeni Accord hakkındaki düşünceleriniz neler olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu