Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Şirketi 6 Gündür Tavan! Yönetime Atama Geldi

Kasım ortasında talep toplayıp 23 Kasım'da işleme açılan halka arz şirketinin yönetimine genel müdür ataması yapıldı. Hisseler 6 gündür tavan gidiyor!
Yeni Halka Arz Şirketi 6 Gündür Tavan! Yönetime Atama Geldi
HABER GİRİŞ

Halka arzlardaki tavan serisi yeniden güçlenmeye başladı. Bir dönem ortalama 10 gün boyunca tavan giden yeni halka arz olmuş şirketler, ilk günden tavan bozmaya başlamıştı. Bunun öncülerinden birisi de büyük bir heyecanla beklenen BigChefs halka arzı olmuştu. Hisseler yoğun bir ilgiyle halka arz olduktan sonra ilk günden tavan bozmuştu. Ancak son halka arzlar yine 10 güne yakın tavan serisi yapmaya başladı.

15-16-17 Kasım’da talep toplayıp 5,21 liradan 23 Kasım’da işleme açılan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) 6 gündür tavan serisine devam ediyor. İlk işlem gününde 5,73 liradan tavan açılış yaptıktan sonra 9,21 liraya kadar yükselmiş durumda bulunuyor. Hisseler haftalık yüzde 60’ten fazla yükselişe işaret ediyor.

AGROT Hisse Fiyatı - 30.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 6 gün boyunca sırasıyla; 5,73 TL, 6,3 TL, 6,93 TL, 7,62 TL, 8,38 TL ve 9,21 TL ile devre kesicide işlem gördü.

Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bildirim ile genel müdür ataması yaptığını duyurdu.

Açıklamada, bugün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Hasan Hüseyin Demiröz’ün 01.12.2023 tarihinden itibaren Genel Müdür koltuğunda oturmasına karar verildiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Agrotech, 2013 yılında kurularak tarım teknolojileri alanında güçlü faaliyetleriyle dikkat çekti. Hem tarım hem de yüksek teknoloji alanında Türkiye ekonomisine yüksek katma değerli üretimleri söz konusu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın