Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Olan Şirketten Finansal Yatırım Hamlesi

Yeni halka arz olan Agrotech Yüksek Teknoloji Ve Yatırım A.Ş, bir şirketin yüzde 90 hissesini almak için hamle yaptı. Detaylar haberde...
Yeni Halka Arz Olan Şirketten Finansal Yatırım Hamlesi
HABER GİRİŞ

Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren ve Kasım ayında borsaya adım atan Agrotech Yüksek Teknoloji Ve Yatırım A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal varlık edinimi hakkında açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şirketin yönetim kurulu tarafından alınan kararlar paylaşıldı.

Buna göre Agrotech, merkezi İstanbul’da olan soğuk hava depolama alanında faaliyet gösteren bir şirketin yüzde 90 hissesinin alınmasına ilişkin ön görüşmeler yapacak.

Hisseleri alınması planlanan şirketin, sermaye piyasası kurulunca yetkilendirilmiş bir kurum tarafından değerinin tespiti amacıyla gerekli işlemler başlayacak.

Değerleme işleminin yapılmasının ardından nihayetlendirilecek.

GCM Yatırım Banner

Şirketin borsada işlem gören hisselerine (AGROT) göz attığımızda yazım sırasında 13,56 TL’den işlem gördü. Hisseler haftalık bazda yüzde 61,81 değer kazandı. Günlük bazda ise yazım sırasında yüzde 0,67 yükseliş gösterdi.

Şirketin hisseleri 5,21 TL’den halka arz olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.