Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısını Üzen GYO Şirketinden Temettü Kararı Çıktı

Borsada yatırımcısını enflasyondan koruyamayan isimlerden olan Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları için temettü kararı geldi.
Yatırımcısını Üzen GYO Şirketinden Temettü Kararı Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., genel kuruldan çıkan kararlara ilişkin açıklamasını bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptı. Şirket, temettü bekleyen yatırımcıları için müjdeli haber vermedi.

Genel kurul işlemlerine ilişkin bildirim paylaşan şirket, 2023 yılı hesap dönemine ait finansal tablolara göre 6.538.234 TL olan dönem zararını gerekçe gösterdi.

Geçen yılın bilançosunda yazılan 179.194.496 TL’lik dönem kârının ise dağıtılmamasını öneren yönetim kurulu kararının genel kurul onayına sunulduğu ve 537.290 ret oyuna karşılık 127.271.205,239 kabul oyu geldiği, kararın oy çokluğu ile kabul edildiği bildirildi.

Özderici GYO Hisse 16.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağını duyurduğu günde OZGYO kodlu hisseler yeşil mumlara tutunmaya çalıştı.

Geçen hafta yükseliş eğiliminde olan OZGYO, bugünkü açılışı 5,56 liradan yaptıktan sonra yatay hareketlerini sürdürdü. Aylık yüzde 2’nin üzerinde değer kaybeden hisseler yazım anında 5,51 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın