Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcılar Dikkat! Koç Metalurji Bu Endekslere Dahil Edilecek

Yarın işlem görmeye başlayacak Koç Metalurji A.Ş'nin hisselerinin hangi endekslere dahil olacağı açıklandı. Detaylar haberde...
Yatırımcılar Dikkat! Koç Metalurji Bu Endekslere Dahil Edilecek
HABER GİRİŞ

Yarın işlem görmeye başlayacak Koç Metalurji A.Ş’nin (KOCMT) hisselerinin hangi endekslere dahil edileceği Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

Bugün yapılan bildirimde Koç Metalurji paylarının, 17/05/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı not edildi.

Söz konusu tarihten itibaren payların BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai ve BIST Metal Ana endeksleri kapsamına dahil edileceği aktarıldı.

KOCMT KAP
Kaynak: KAP

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 455.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 27 olarak dikkate alınacağı kaydedildi.

Şirketin hisseleri 20,50 TL’den halka arz oldu. Halka arz büyüklüğü 2.562.500.000 TL oldu. . Yurt içi bireysel yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 1,19 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan ise tahsisat tutarının yaklaşık 5,42 katı talep geldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın