Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Beklemede! Halka Arz 7 Endekse Dahil Edildi

Yatırımcıların merakla beklediği HOROZ yarın işlem görmeye başlayacak. Hisselerin 7 endekse dahil edildiği aktarıldı. Detaylar haberde...
Yatırımcı Beklemede! Halka Arz 7 Endekse Dahil Edildi
HABER GİRİŞ

Mayıs ayının sonlarına doğru halka arz olan Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin (HOROZ) hisseleri 07.06.2024 tarihinde işlem görmeye başlayacak. Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hissenin dahil olacağı endeksler açıklandı.

Buna göre yarın işlem göremeye başlayacak Horoz Lojistik’in paylarının BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Ulaştırma ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edileceği aktarıldı.

Endeks Şirketlerinde Değişiklik Horoz
Kaynak: KAP

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 90.488.084 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 27 olarak dikkate alınacağı bildirildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“HOROZ LOJISTIK payları, 07/06/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Ulaştırma ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 90.488.084 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise %27 olarak dikkate alınacaktır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin halka arzına toplamda 1.689.224 yatırımcı katıldı ve halka arz büyüklüğü 1.353.000.000 TL oldu. Yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 2 katı ve yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 6,96 katı talep geldi. Bireysel yatırımcılara ortalama 12-14 lot pay düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.