Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Ledger Etkinliğindeki Artış Ripple Fiyatını Nereye Götürebilir?

Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP'nin fiyat rallisi, XRP Ledger etkinliğindeki büyük artışla ivme kazanıyor gibi görünüyor. İşte detaylar...
XRP Ledger Etkinliğindeki Artış Ripple Fiyatını Nereye Götürebilir?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Art arda beş gün boyunca yeşil yaktıktan sonra yeni güne de yeşil görünümde giren Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP’nin fiyatı, iki haftanın en yüksek seviyesine yakın konumunu sürdürüyor. Peki, önümüzdeki günlerde fiyatı neler bekliyor olabilir?

XRP/USD paritesi, Çarşamba günü görülen 0.4389 dolarlık seviyenin ardından, dün 0.4713 dolara kadar yükselerek dikkat çekmişti. Token, bu artışın bir sonucu olarak, fiyatın 0.48 doların üzerinde olduğu 30 Nisan tarihinden bu yana en güçlü noktasına ulaşmıştı.

XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla yeni günde 0.46 dolar ila 0.47 dolar arasındaki fiyat hareketlerine devam ediyor. SEC ile devam eden davasından kimi zaman gelen olumlu haberlerin yanı sıra XRP Ledger (XRPL) aktivitesindeki büyük artışın da fiyata olumlu yansımaları olduğu görülüyor.

XRP Ledger, günlük aktif adreslerde ve işlemlerde büyük bir artış kaydederken, XRP Ledger’ın faaliyet büyümesi, altcoinin fiyat rallisine yükseliş ivmesi kazandırıyor. İşte dikkat çekenler…

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ripple’ın merkezi olmayan blok zinciri XRP Ledger, geçen çeyrekte aktivite alanında göze çarpan bir artış kaydetti. Günlük aktif adreslerde ve günlük işlemlerde bir önceki dönemde kıyasla artışın çift haneli olması, benimseme ve faydadaki büyümenin göstergesi olarak nitelendiriliyor.

GCM Yatırım Banner

XRPL’nin faydasındaki büyüme ise yerel token XRP için yükseliş ivmesini ateşledi.

XRP Ledger için Dikkate Değer Büyüme

Kripto analitik platformu Messari’nin, XRP Ledger’ın bir önceki döneme göre büyümesi hakkındaki son raporundan elde edilen verilere dayanarak, günlük aktif adreslerde ve işlemlerde dikkate değer bir artış olduğu ortaya çıktı. XRPL blok zincirindeki günlük aktif adresler yüzde 13.9 artarken, defterdeki işlemlerde önceki dönemde kıyasla yüzde 10.7 artış oldu.

Dikkat çekici bir şekilde, XRP Ledger’daki artan aktivite, yerel token XRP için bir yükseliş katalizörü görevi gördü ve altcoinin 0.35 dolardan 0.54 dolara kadar hızlı bir biçimde yükselişini sağladı.

XRP’nin bu büyümesi, ilk çeyrekte büyük piyasa değerlerine sahip pek çok rakibini geride bırakmasını sağladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Ripple’a açtığı davanın sonucunu bekleyen XRP topluluğu holderlarının kaderi belirsizken, altcoin son on gün içinde yaklaşık yüzde 10’luk bir kazanç sağladı.

XRP Fiyat Hareketleri

XRP fiyatının şu anda yükseliş eğiliminde olduğunu söyleyen kripto analisti Ekta Mourya, Mart 2022 zirvesi olan 0.91 dolar ile Haziran 2022’nin dibi olan 0.28 dolar seviyesinin XRP fiyatı için temel direnç ve destek seviyelerini gösterdiğini belirtti.

Nisan 2023 zirvesi olan 0.58 dolara tırmanırken, XRP fiyatının, son 12 aydır direnç görevi gören bir seviye olan 0.52 dolar ve 0.53 dolardaki yüzde 38.2 Fibonacci düzeltmesinde öncelikli bir dirençle karşı karşıya olduğunun altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Üç uzun vadeli üstel hareketli ortalamanın (10 günlük 0.44 dolar, 50 günlük 0.45 dolar ve 200 günlük 0.43 dolar) altına düşüşün, XRP için yükseliş tezini geçersiz kılabileceğine değindi.

Analist ayrıca, aşağı yönlü hedefin, Nisan ve Mayıs boyunca XRP fiyat hareketini güçlendiren bir seviye olan 0.44 dolar destek alanı olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın