Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Davasında SEC’in Yavaşlığı Ripple Avukatlarını Çıldırttı!

Ripple davasında SEC'in işi ağırdan alma stratejisi bir kez daha eleştiri konusu oldu. Detaylar haberde;
XRP Davasında SEC’in Yavaşlığı Ripple Avukatlarını Çıldırttı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile XRP arasında iki yıla yakın zamandır devam eden davanın sonucunun artık en az 2023 yılına sarkması kesinlik kazanırken gidişata dair haberler gelmeye devam ediyor.

Ripple cephesi hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta mahkemeden taraf dışı mahkeme celbi sunma izni talep etmişti. Hedef ise 7 SEC yetkilisinin önceki RFA’lerle bağlantılı olarak kamuoyuna açıklamalar yaptığı bazı video kayıtlarının kopyalarını elde etmek ve paylaşımlarını bu yöntemle doğrulamaktı.

Ve SEC yetkililerinin Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazılı yanıtı dün geldi.

Savunma avukatı James K. Filan söz konusu yazılı belgeyi şahsi Twitter hesabından paylaştı. Düzenleyici kurumdan merakla beklenen yanıtın sadece tek cümleden oluşması dikkat çekti.

SEC tarafından yaklaşık olarak beş günün ardından gelen yazılı cevapta, Ripple’ın gerçek keşfini yeniden açma talebi üzerine hiçbir pozisyon alınmadığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Filan: Yargı Sürecini Kötüye Kullanıyorlar

Filan’a göre SEC’in tek satırlık yanıtı “yalnızca yargı sürecini kötüye kullanmak ve mahkemenin zamanını boşa harcamaktan” ibaretti. Avukat ayrıca SEC’in, Ripple’ın orijinal talebini yanlış yorumladığının da altını çizdi.

XRP dostu olarak bilinen Jeremy Hogan da konuya dair bir açıklama yaptı. Hogan, tıpkı Filan gibi SEC’i eleştirirken, düzenleyici kurumun, pozisyonunu gerçekten tartışmaya çalışsa ne kadar kötü görüneceğinin farkına olduğunu ve bu yüzden kolay yolu seçtiğini düşündüğünü ifade etti.

Diğer yandan CryptoLaw kurucusu John Deaton, SEC’in XRP’nin menkul kıymet olduğu konusundaki iddialarının Robinhood’un XLM listelemesi nedeniyle saçma olduğuna inanıyor.

XRP dostu bir diğer avukat Fred Rispoli de benzer düşüncelere sahip olduğunu sıklıkla dile getiriyor.

XRP Fiyatı Enflasyon Verileri Öncesi Düşüşte

ABD enflasyon verilerinin açıklanmasının öncesinde son 24 saatte yüzde 4 civarında değer kaybına uğrayan XRP şu sıralar 0.36 dolaylarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.