Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEC ile Ripple Davasında Yeni Gelişme: Yeniden Keşif Talebi

İki yıla yaklaşan SEC ile Ripple arasındaki davada her geçen gün yeni gelişmeler oluyor. Detaylar haberde;
SEC ile Ripple Davasında Yeni Gelişme: Yeniden Keşif Talebi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sonuçları sadece Ripple’ı değil, kripto para piyasasının tümünü yakından ilgilendiren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) – Ripple davasının geleceği hala belirsizliğini korurken yeni bir gelişme daha yaşandı.

Hatırlanacağı üzere son olarak SEC, mahkemeden öncelikli John E. Deaton olmak üzere 1.746 adet XRP sahibinin “Amicus curiae” statüsünün kaldırılmasını kaldırılmasını talep etmişti. Ancak mahkeme tarafından bu talep kabul görmeyip reddedilmişti.

SEC ile Ripple Arasındaki Dava Sürüyor

Adeta her yolu denemeye devam eden SEC, taraflar arasındaki anlaşmazlığın bir sonucu olarak bu kez yeniden dava keşfi için başvuruda bulundu.

Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yakın zamanda yazdığı bir mektupta, Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in davadaki keşfi yeniden açmak istediğini iddia ediyor.

Sanıklar, yetkililerin kamuoyuna açıklamalar yaptığı bazı video kayıtlarının kopyalarını elde etmek için mahkemeden taraflara ait olmayan mahkeme celbi yayınlama izni talebinde bulundular.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu videoları bünyesinde barındıran video platformları, kullanıcıların kopyalarını izinsiz indirmelerine yasak getirmekte. Bu sebeple, Ripple hukuk ekibinin gerekli içeriği indirebilmek adına artık mahkeme celbi sunması gerekiyor.

Mahkemenin, sanıkların söz konusu şirketlere mahkeme celbi gönderme talebini kabul etmesi halinde ilgili dokümanlar sonrasında SEC tarafından onaylanacak.

Davacı ayrıca kendi tezlerini desteklemek için bazı kayıtların kopyalarını elde etmeyi sağlayacak kendi mahkeme celplerine hizmet etmek için mahkemenin keşfi yeniden başlatmasını talep ediyor.

Ripple, SEC’i İşi Ağırdan Almakla Suçluyor

Sanıklar, kurumun keşif aşamasında herhangi bir kabul talebini yerine getirmediği için SEC’in taleplerinin uygunsuz olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, SEC’i davayı uzatmak için işi ağırdan almakla defalarca suçladılar.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre şirket, düzenleyiciyle olan yasal savaşı sırasında yasal ücretlere 100 milyon dolardan fazla harcama yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.