Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wall Street Analistlerinden Getiri Potansiyeli Yüksek 5 Hisse

Wall Street analistleri, FED’in faiz artışına devam beklentileri ve 2022 bilançoları ışığında kazandırma potansiyeli olan hisseleri önerdi.
Wall Street Analistlerinden Getiri Potansiyeli Yüksek 5 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasalar ABD Merkez Bankası’nın (FED), faiz politikasına dair gelişmeleri izlerken, riskli varlıklar tarafında karışık bir tablo izleniyor. Son olarak açıklama yapanlardan Richmond FED Başkanı Thomas Barkin, faiz oranının yüzde 5,50-5,75 aralığına çekileceği sinyalini verdi.

Faiz artırımlarına devam mesajları hisse senedi piyasalarında baskı yaratırken, Wall Street analistleri açıklanan son bilançolar üzerine yapılan değerlendirmelerle, getiri potansiyeli yüksek bazı hisseler için yatırımcılara tavsiyede bulundu.

İşte Wall Street analistlerinin önerdiği 5 hisse:

Nvidia (NVDA)

Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketi olan Nvidia’nın gelir ve kazançlarının 2023 son çeyrekte düştüğüne dikkat çekilirken, veri merkezi gelirlerinde yıldan yıla artış olması nedeniyle analistlerin dikkatini çektiği belirtildi.

Yatırımcıların, şirketin CEO’su Jensen Huang’ın yapay zekaya artan ilgi nedeniyle atılan adımları takdir ettiği belirtiliyor. Analistler, yapay zeka etkisiyle hisselerde yüzde 28 artış bekliyor.

GCM Yatırım Banner

NVDA koduyla Nasdaq Borsası’nda işlem gören şirket hisseleri, son kapanışını yüzde 2,47 artışla 238,90 dolardan yaptı. Hisselerin yıllık getirisi yüzde 4 oranında.

Ross Stores (ROST)

2022 son çeyrekte iyimser sonuçlar veren Ross Stores için daha yüksek işletme marjı, hızlandırılmış yeni mağaza açılışları ve şirketin hisse geri satın alma programı sayesinde 2023 mali yılında çift haneli büyümeye dönme beklentisi hakim.

Analistler TipRanks verilerinden elde edilen sonuçlara göre şirketin ROST koduyla işlem gören hisselerinden yüksek getiri bekliyor. Son kapanışını yüzde 1,28 artışla 112,43 dolardan yapan hisselerin yıllık getirisi yüzde 25 oldu.

Kontoor Brands (KTB)

Bir Amerikan giyim firması olan Kontoor Brands’ın giyim sektöründeki pozitif ivmelenme etkisiyle 2023 yılı için iyi bir izlenim verdiğinin altı çiziliyor. Williams Trading analisti Sam Poser, şirket hisseleri (KTB) için 53 dolar olan hedef fiyat beklentisini 60 dolara çıkardı.

Son bir yılda yüzde 22 kazandıran hisseler, Cuma günü yüzde 1,69 değer kazancıyla 52,96 dolardan kapanış yaptı.

Fiserv (FISV)

ABD’li Fiserv için de beklentiler iyi yönde. Ödemeler ve finansal hizmetler teknolojisi çözümleri sağlayıcısı şirketin FISV kodlu hisseleri için hedef fiyat 152 dolardan 154 dolara yükseltildi.

8 bin 300 analistin izleme listesinde 176. sırada yer alan hisselerin ortalama yüzde 12,3 getiri sağladığı belirtiliyor. Güncel fiyat ise 118,26 dolar.

Workday (WDAY)

Finansal yönetim, insan sermayesi yönetimi ve öğrenci bilgi sistemi yazılımı şirketi olan Workday’in 2024 mali yılı için iyimser beklentileri olduğuna dikkat çekilerek, güçlü büyüme potansiyeli olduğu belirtildi.

Güncel fiyatı 191,55 dolar olan hisseler (WDAY) TipRanks’te takip edilen analistlerin 444. sırasında yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.