Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eczane Zinciri Walgreens Beklenti Üzeri Kazancıyla Açılış Öncesinde Yükseldi

Walgreens hisseleri, eczane zincirinin beklentileri aşan sonuçlarıyla açılış öncesinde yüzde 2’nin üzerinde yükseldi.
Eczane Zinciri Walgreens Beklenti Üzeri Kazancıyla Açılış Öncesinde Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD eczane devi Walgreens, beklenen kazanç raporunu açıkladı. 31 Mayıs’ta sona eren üçüncü çeyrekte eczane zincirinin hisse başına kazancı 1,17 dolarlık beklentilere kıyasla düzeltilmiş olarak 1,51 dolar oldu.

Gelir 33,76 milyar dolarlık tahmine kıyasla 34,03 milyar dolara ulaştı. Walgreens, aynı zamanda bir yıl önceki 1,71 milyar dolar veya hisse başına 1,95 dolar net zarara kıyasla, 1,20 milyar dolar veya hisse başına 1,38 dolar net kâr açıkladı.

Satışlar da bir yıl önceki 30,36 milyar dolardan 34,03 milyar dolara yükseldi ve analistlerin beklediği 33,76 milyar doları aştı.
Walgreens Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Şirketin kazanç raporu piyasalarda memnuniyetle karşılanırken Walgreens hisseleri açılış öncesinde yükseldi. 54,50 dolara kadar ulaşan hisseler TSİ 14.50’de yüzde 2’nin üzerinde kazançla ilerliyor.

Çarşamba günü yüzde 1’in üzerinde artışla 52,61 dolarda kapanış yapan Walgreens hisseleri, yılbaşından bu yana yüzde 32 değerlendi.

Walgreens CEO’su Rosalind Brewer, sonuçlara ilişkin duyduğu memnuniyeti şu sözlerle açıkladı:

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“Bu çeyreğin sonuçları devam eden ivmeyi gösteriyor. Zorluklar önümüzdeyken, gelecek için temel perakende ve eczane işlerimizi büyütüp yenilemek için güçlü bir konumdayız.”

CEO, operasyonel üstünlüklerini ilerletmek için yatırımlarına hız verdiklerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.