Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üretimi Biten VW Scirocco Bu Şekilde Yorumlanırsa Sizce Nasıl Olurdu?

Geçen sene ani bir kararla üretimi bitirilen "Scirocco" için Luis Carlos Moreno G'den akıllıca ve güncel bir tasarım geldi.
Üretimi Biten VW Scirocco Bu Şekilde Yorumlanırsa Sizce Nasıl Olurdu?
HABER GİRİŞ

Otomotiv dünyasının içinde üretimler bazen yılan hikayesine dönüşebiliyor. Kimisi maddi zorluklar altında üretim sonlandırmasına giderken kimisi de modelin değer payını yükseltmek adına durdur – tepki al – tekrar üret mantığıyla yol alırlar. Sanırım Scirocco’da aynı şekilde olabilir. 2017 yılının Ekim ayında 45 yıllık Scirocco’nun ipi çekilmişti.

Bitirildi dediği andan itibaren de üst üste tasarımlar çıkmaya başladı. Scirocco için en dikkat çekici olanı tasarımcı Kleber Silva’dan gelmişti. Polo yapısının üzerine oluşturduğu grafiklerde akıllıca bir yol izlemişti. VW tarafından olaya baktığımızda, yeni modüler platformda Scirocco’nun üretilebileceği düşüncesini veriyor. Ve yine Golf alt yapısıyla.

Luis Carlos Moreno G’nin çizdiği resimde alışık olduğumuz bir görüntü var.

Yeni Scirocco 2018 Tasarımı

Alman markanın Gran Coupe stiline sahip 4 kapılı yeni yapısı Arteon‘dan alıntıları görüyoruz. Biraz daha burun kısmından toparlanarak dar formlu düşünülen çizimlerde, kademeli ızgara ve farların yapısına direk Arteon diyebiliriz.

Dikkatimiz çeken kısım ise; 2018 tasarımlı Scirocco’nun arkaya uzanan yapısını Silva’da Moreno G’de daralan formunu bozmamış. Eskiye sadık kalınmış.

GCM Yatırım Banner
Yine de VW’nin zihninde Scirocco’ya ne kadar yer var onu düşünmemiz gerekiyor.

Yeni Scirocco X Tomi Tasarım

Yorumculara baktığımızda ya hiç üretilmeyecek ya da uzun vade sonunda düşünülecek. Çünkü elektrikli arabalarla beraber tüm üreticiler SUV araç geliştirmelerine kaydı.

Yapılan istatistik raporlarına göre VW’nin spor araba satışları da kötü.

Yeni Scirocco Yeni Tasarım

Her ne kadar Scirocco için ayrı platform üzerinde imalat yapılmamış olsa da markanın modellerinde gösterdiği, mesela Polo GT veya yarış tipi GTI R5 o boşluğu dolduracak kapasitede.

Kısaca şu an için 45 yıllık bir tarihe sahip Scirocco için bir üretim süreci gözükmüyor. Bahsettiğimiz tasarımcıların gözünden bir süre çıkması muhtemel çizimlere bakarak avunacağız gibi!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın