Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üretimi Duran “Scirocco”ya Tasarımcı Kleber Silva’dan Harika Bir Alternatif Model!

VW'nin efsane tek kapısı Scirocco'nun üretimi durdurulmuştu. Ünlü tasarımcı Kleber Silva'da buna alternatif olarak güzel bir fikir ortaya attı. İşte detaylar..
Üretimi Duran “Scirocco”ya Tasarımcı Kleber Silva’dan Harika Bir Alternatif Model!
HABER GİRİŞ

Her şeyin bir yerde sonlandığını bilsekte, bazılarının da hiç sonlanmamasını isteriz. Hele ki bu otomotiv dünyasında bir model ise işler kadın erkek farketmeksizin eşit dereceli üzüntü yaratıyor. Kararlarda öyle bildiğimiz gibi kolay alınmıyor. Üreticinin içinde olduğu durumlar, modelin satış rakamları gibi faktörler aracın bantlardan kaldırılıp kaldırılmayacağını belirliyor. VW, yakın bir zamanda 45 yıllık tarihe sahip Scirocco modelini artık üretimde tutamayacağını söylemişti.

Bizler bunu Alman markanın son yıllardaki çektiği sıkıntılara vurmuştuk. Diğer bir kesimde aynı 90’ların hız tutkunlarının vazgeçilmezi Supra gibi kıymete bindirme durumlarının yaşatıldığını iddia etmişlerdi. Bizlerin bu konuda kesinlikle şöyledir diye bir iddiası yok!

Silva tarafından sunulan Scirocco alternatifi, mantıklı duruyor gibi.

Kleber Silva Scirocco Alternatif Polo GT

Land Rover’ın sedan araç çizimlerini de yapan tasarımcı, Scirocco’yu farklı bir bedende canlandırıyor. Kleber Silva, üretimi biten tek kapı aracı, Polo’nun üzerine entegre ediyor. Mantık gerçekten çok güzel. Yani en azından neden olmasın dedirttiriyor!

Polo’nun tek kapı versiyonuna yapılacak ufak dokunuşlar onu Scirocco’ya rahatlıkla dönüştürebilir.

Kleber Silva Scirocco'yu Polo'da Canlandırıyor

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda VW, Scirocco’nun yanında Beetle için de üretim durdurma kararı aldığını söylenmişti. Polo’nun son yüz hatlarına yapılan çizimler, profil yapısından arkaya doğru gerçek bir Scirocco’ya dönüştürülmüş.

Tavandan basık haliyle Polo, efsane spor otomobili aratmayacaktır. Bu yalnızca bir fikir olsa da VW, zaten üretimde tuttuğu model üzerinden sadece karoser değişikliği yaparak bu oluşumu tekrar canlandırabilir. Ve isim farketmeksizin, VW Scirocco tutkunları tercihlerini bu otomobil üzerinde kullanacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.