Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toyota’nın Efsane Spor Arabası Supra 2019 Yılı için Şekilleniyor!

Toyota, 15 sene önce üretimini durduğu halk arasında "roket" olarak anılan Supra'yı tekrar canlandırıyor. İşte detaylar...
Toyota’nın Efsane Spor Arabası Supra 2019 Yılı için Şekilleniyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Supra! denildiği zaman genel olarak insaların yorumları, verdiği hissiyat ve duygular ortak oluyor. Toyota’nın bu efsanesi 1978 yılında başlayarak 2002 yılına kadar sürdürülmüştü. Yapımına Celica tabanında başlansa da 1986 yılında krallığını ilan ederek Supra’ya ait platform kuruldu. Dünyaya açılıp, kendine bağımlı yapması da bu yıllarda başlamıştı.

Belki bilmeyenler bu arabaya neden efsane deniyor diye merak etmişlerdir. Bu soruya tek cevap; motoru ve çözülemeyen teknolojisi diyebiliriz. Daha önce FT-1 konsept adı altında şekillenen Supra’nın, bazı grafikerlerin taşları oturtmasıyla ve yakalanan casus görüntülerle karoserini meydana çıkardılar.

Toyota, yeniden hayata geçirdiği Supra’yı eski çizgilerinden fazla uzaklaştırmamış. Zaten insanların da tek istediği buydu.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor Kamuflaj Fotografi

FT-1’e baktığımızda aslında yeni kasa Supra hakkında birçok detay vermiş. Şık far yapısı ve devasa hava kanalları ile yine yolları toza dumana katacağa benziyor.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor On Gorunum

Oldukça sistemli geliştirlen kompakt yapısı, GT86’yı anımsatıyor. Öne doğru sivrileşen çamurluklarda şişkinleşen kaputu, casus fotoğraflarda da açıkça belli oluyor.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor Arka Gorunum

Tahminen 19″ olmasını beklediğimiz jantlar dışında, ön kısımdan gelen doygunluk havasını profilinde de görüyoruz.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor Yan Gorunumu

Arka tarafında Japon stiller daha baskın. Retro havası ve bagaj kapağının aynı zamanda rüzgarlık gibi de tasarlanması eminim ki Supra’ya ilgi duymayanları bile etkileyecektir.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor Karoser Yapisi

Yeni Supra’nın iç mekanı da teknolojik unsurlar barındıracağa benziyor. Kokpitin üst kısmına yerleştirilen bilgi ekranını görüyoruz. Tahminlerimiz Supra’nın iç yapısı Lexus’lardan alınacak parçalarla oluşturulacak.

Toyota Nin Efsane Spor Arabasi Supra 2019 Yili Icin Sekilleniyor Ic Mekani

Özellikle casus fotoğraflara baktığımızda temel olan her kısım gözüküyor. Dış karoserinde, konsept çizimlerle gizli çekilmiş resimleri karşılaştırdığımızda kesin olmamak kaydıyla, şekiller uyuşuyor. Merak ettiğimiz konu; yeni Supra’nın eskisinden daha mı küçük olacağı!

Eski Supra uzun kaputu, kalın tamponu ve dev rüzgarlığı ile gönüllerde yer etmişti. Bakalım son nesil Supra’nın üstündeki perde ne zaman kalkacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu