Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VW 2019 Jetta için Tartışmalı Bir Karara İmza Atıyor!

VW'nin çok yeni tanıtımını yaptığı Jetta modeli için markasından şok edici kararlar verildiğini duyduk. İşte detaylar...
VW 2019 Jetta için Tartışmalı Bir Karara İmza Atıyor!
HABER GİRİŞ

Yeni Jetta tanıtımının üzerinden 24 saat geçemesine rağmen şok edici kararı da beraberinde getirdi. Genel vücut hatları ile birlikte donanımsal olarak da ilgi çekmeyi başarmıştı. Hatta 2019 Yeni Kasa Jetta incelememiz oldukça ilgi görmüştü. Çünkü her detayıyla bir üst segmente yaklaştırılmış ve paketlerin sunuluş biçimi oldukça güzeldi.

Ancak kötü haber şu ki; VW, Avrupa satışlarında Jetta’nın büyük ihtimal olmayacağından bahsetti. Jetta’nın korsan resimlerinden bile daha çıkmadan hayran kitlesi olmuştu. Çünkü karoserin büyültülüp, kaba tabirle Passat alamayanların gözdesi olacaktı.

Jetta’nın Türkiye dahil olmak üzere gönderimleri durabilir.

2019 Yeni Jetta için Şok Karar

Jetta’yı dört gözle bekleyenler biraz üzülebilir. Tartışma boyutları şimdiden epey bir yükseldi. Eğer ki VW yeni bir modelini gösteriyorsa bunu önceden bildirmesi gerekirdi. Sonuçta bu planlar 7 yıllık bir dilimde yapılıyor.

VW, Jetta’yı Avrupaya göndermeme konusunu maddiyata bağlıyor.

Jetta Avrupa'ya gönderilmeyecek

GCM Yatırım Banner

Meksika‘da üretimi yapılacak Jetta’nın Amerika topraklarına gitmesi normal. Hatta Jetta tanıtım yazımızda yapısının daha çok Amerika’ya yönelik olduğundan bahsetmiştim. VW, Avrupa’da düşen sedan satışları yüzünden geri çekilme kararı almış.

Alman temsilcisi nabız yoklama yapıyor olabilir!

Jetta Avrupa Satış Sorunu

Dünyada gözle görülür şekilde SUV – Crossover araçların aşırı talep görmesiyle sedan – wagon – MPV araçların satışları ciddi anlamda düştü. VW’de bence böyle bir şeyi ortaya atarak istekler ne düzeyde onu öğrenmek istemiş olabilir.

Yukarı da bahsettiğimiz gibi MQB‘de üretilen Jetta, Passat’a çok yaklaştı. Mantıklı düşündüğümüzde aslında bu firma için tehlike arz etmektedir. Yaşam alanlarındaki büyüme, Passat teknoloji altında yapılan çalışmalarla Jetta’nın aslında sınıfı büyütülmüş oldu.

Benim bir düşüncemde 1.4 TSI‘ların yanında bir hibrit motor sunmayışı. Bununda etkisi olduğunu düşünüyorum. Peki bu konuyla ilgili sizin görüşleriniz neler?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.