Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Vestel Hisseleri Güçlü Bilançosunun Ardından %6 Primli Seyrediyor

2020’nin son çeyreğine ilişkin güçlü sonuçlarının ardından Vestel Elektronik hisseleri bugüne dik yükselişle başladı.
Vestel Hisseleri Güçlü Bilançosunun Ardından %6 Primli Seyrediyor

Vestel Elektronik, 2020’nin son çeyreğine ilişkin bilançosuyla gündeme geldi. 9 Mart 23:55’te şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre Vestel Elektronik, Ekim-Aralık döneminde 800 milyon TL net kâr açıkladı.

Beklentilerin oldukça üzerinde gelen sonuçlara göre Vestel, son çeyrekte yıllık bazda yüzde 48 artışla 7,638 milyon TL gelir, yüzde 74 rekor artışla 1,191 milyon TL FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) açıkladı.

FAVÖK marjı da yıllık bazda 230 baz puanlık artışla %15,6 seviyesinde gerçekleşti. 2020 yılında bir önceki yıla göre net satışları yüzde 25,5 artışla 21,5 milyar TL oldu.

VESTL hisseleri güçlü sonuçların ardından bugünkü işlemlere dik bir yükselişle başladı.
Vestel Hisse 10 Mart Dik Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

9 Mart’ta kapanışı 29,76 TL’den yapan hisseler 10 Mart işlem gününe 31,84 TL ile başladı.

Ardından hafif düşüşe geçse de dünkü seviyelerin üzerinde seyretmeye devam etti. Vestel Elektronik hisseleri TSİ 10:40 civarında yüzde 6,18 artıda 31,60 liradan işlem görüyor. Yıllık getirisi yüzde 63,87’ye ulaşan hisselerin aylık kazancı ise yüzde 6,77 seviyesinde.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum