Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VeChain Fiyat Artışı Devam Edecek mi? VET Verileri Ne Diyor?

Blokzincir tabanlı VeChain platformunun yerel kripto para birimi VET'in son günlerdeki yükselişi devam edecek mi? Son veriler ne diyor? Detaylar...
VeChain Fiyat Artışı Devam Edecek mi? VET Verileri Ne Diyor?
HABER GİRİŞ

VeChain’in (VET) son bir haftadaki yükselişi yüzde 5’in üzerine çıkarken, çoğu kripto para birimi gibi tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olan kripto varlık için yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Kripto analitik platformlarından gelen veriler bu konuda bazı ipuçları verebilir.

VET’in sosyal hacmi ve geliştirme faaliyetinde artış görünürken, kilitli toplam değerde (TVL) düşüş gözlemlendi. Birkaç ölçüm ve piyasa göstergesi ise VET için bazı yükseliş işaretleri ortaya koydu. İşte dikkat çekenler…

Haftalık fiyat artışı yüzde 6’ya dayanan VET, son 24 saat içinde de yeşil yakarak yükseliş ivmesini koruduğunu gösteriyor. Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 1.7 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile 0.02446 dolar civarında işlem görüyor.

VeChain’in Fiyat Artışını Besleyen Unsurlar

Kripto piyasasında gözlemlenen yükseliş ortamı fiyat artışına büyük ölçüde katkıda bulmakla birlikte, VeChain ekosistemindeki bazı gelişmeler de VET fiyatının yükselişinde rol oynamış olabilir.

Kayda değer gelişmelerden biri, merkeziyetsiz cüzdan olarak tanımlanan VeChain’in web cüzdanı VeWorld’da uygulama ücreti delegasyonunun duyurulması oldu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @vechainofficial

Ücret delegasyonu, önde gelen küresel işletmelerin işlem ücreti ödemeden ya da doğrudan kripto varlıklarını yönetmeden VeChainThor genel blok zincirini kullanmasına izin vermekte. VeChain’den yapılan açıklamada, işletmelerin işlem ücretlerini yönetme ihtiyacını ortadan kaldıran ve blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesine yönelik önemli bir adım olan ücret delegasyonunun, en önemli özelliklerden biri olduğu belirtildi.

Veriler Neye İşaret Ediyor?

Fiyat hareketi sayesinde, VET tokenın popülaritesi son birkaç gün içinde fırladı. Santiment’in grafiği, VET’in sosyal hacminin büyük ölçüde arttığını ve popülerliğini kanıtladığını ortaya koydu.

En son ücret delegasyonu güncellemesi de VET’in geliştirme faaliyetini artırmasına yardımcı oldu. Bu durum, genel olarak bir ağ için olumlu bir sinyaldir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Öte yandan, fiyatı yükselirken ağın değerinde bir düşüş görmek şaşırtıcı oldu. DeFiLlama’nın verilerine göre VET’in TVL’si son birkaç gün içinde düşüş trendi kaydetti. Bununla birlikte, TVL’deki düşüşün VET üzerinde pek bir etkisi yok gibi görünüyor. Çünkü token etrafındaki olumlu duygular yüksek seviyede kaldı.

VET’in Binance fonlama oranı da nispeten yüksekti ve bu da türev piyasasında olumlu bir talep olduğunu ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Boğalar Liderliğini Sürdürecek mi?

Piyasa göstergelerinin çoğu alıcıların lehine olduğu için VET fiyatına yönelik iyi günler devam edebilir. Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) yükseliş eğilimi gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

VET’in Para Akışı Endeksi (MFI), çıkış eğilimi gösteren keskin bir yükseliş kaydetti. Chaikin Para Akışı (CMF) da nötr bölgenin üzerindeydi ve önümüzdeki günlerde yükseliş trendinin devam etme ihtimalini daha da artırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın