Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İddialı: Popüler Altcoin 7,5 Dolardan 10 Dolara Yükselecek!

Ünlü kripto analisti, Polkadot ağının para birimi DOT'un fiyatının 10 dolara yükselmesini beklediğini iddia etti. Nedenlerini sıraladı. Detaylar haberde;
Uzman İddialı: Popüler Altcoin 7,5 Dolardan 10 Dolara Yükselecek!
HABER GİRİŞ

Polkadot ağının yerel yerel kripto para birimi DOT, son zamanlarda gözle görülür bir yükseliş yaşadı ve iki haftalık bazda yüzde 10’u aşan bir fiyat artışı kaydetti. Şu sıralar 7,50 dolar civarında seyreden altcoin için çok sayıda analistin yakın gelecekte daha fazla yükseliş öngörmesi dikkat çekiyor.

Altcoinin yükseliş tarafında olanlardan biri de, DOT’un fiyatının belirli bir konsolidasyon modelinden çıktığını ve “şimdi güzel bir yeniden test gördüğünü” iddia eden kripto analisti Crypto Yapper oldu.

DOT’un Bir Sonraki Potansiyel Hamlesi

Girişimci isim, varlığın önceki direncinin “desteğe dönüştüğünü”, yani artık daha yüksek fiyatları hedefleyebileceğini öne sürdü.

Analist, X hesabından yaptığı açıklamanın devamında, “Polkadot’un yakında 10 dolar civarında işlem görmesini bekliyorum” tahmininde bulundu.

Crypto Yapper, DOT'tan 10 Dolar Bekliyor
Kaynak: X / @CryptoYapper

X hesabından DOT’a dair güncel analizini sunan isimlerden bir diğeri olan Block Diversity ise DOT’un, 6,90 dolarlık ana direnç seviyesinin üzerinde işlem gördüğü sürece fiyatın neredeyse 14 dolara yükselebileceğini tahmin etti.

GCM Yatırım Banner

Yakın zamanda konuyla ilgili görüş bildiren diğer analistler arasında Crypto Thanos ve Crypto Tony de yer alıyor. İlk analist, 6 ila 7,50 dolar aralığının “sadece biriktirmek için” olduğunu varsayarak bir sonraki hedefi 10 dolar olarak belirledi.

Crypto Tony ise geçen hafta DOT’un değeri 7 doların altında kaldığında konuya değinmişti. O zamanlar analist, varlık 7,40 dolarlık direnç işaretini aştığında “güvenli bir giriş” arayacağını ifade etmişti. Bu rakamın birkaç gün önce aşıldığını hatırlatmak gerek.

DOT için Bazı Önemli Göstergeler

Fiyat hareketlerinin momentumu ve potansiyel tersine dönme noktaları hakkında fikir veren, 0 ila 100 arasında değişip 70’in üzerindeki bir oranın, kripto para biriminin aşırı satın alındığını ve bir düzeltme için uygun olabileceğini gösterdiği göreceli güç endeksi (RSI) verileri, DOT RSI’nın şu anda 54 seviyesinde olduğunu gösteriyor.

DOT Fiyatı Yükseliş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dijital bir varlığın belirli bir kapanış fiyatını belirli bir süre boyunca fiyat aralığıyla karşılaştıran bir momentum göstergesi olan, RSI’a benzer şekilde, 0’dan 100’e kadar uzanan ve 80’in üzerindeki herhangi bir oranın yaklaşan bir düzeltmeye işaret ettiği Stokastik Osilatör ise CryptoQuant verilerine göre 74’e işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.