Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UPS Hisseleri 2Ç21’deki Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Düştü

E-ticaret teslimatları ve Covid-19 aşı dağıtımlarından faydalanan UPS, ikinci çeyrekte beklentilerin üzerinde kazanç elde etti.
UPS Hisseleri 2Ç21’deki Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İkinci çeyreğe ilişkin kazanç raporunu açıklayan şirketler arasına Atlanta merkezli UPS (United Parcel Service) de katıldı. Önde gelen global kargo ve lojistik devi UPS, Nisan-Haziran dönemini ifade eden ikinci çeyrekte beklenti üstü kazanç elde ettiğini duyurdu.

Kâr ve gelirinin analist beklentilerini aşması, UPS’nin e-ticaret teslimatları, hava sevkiyatları ve Covid-19 aşıları gibi sağlık ürünlerinin özel olarak dağıtılmasından yararlanmasıyla yönlendirildi.

Rapora göre UPS 2,79 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla 3,06 dolarlık hisse başına kazanç açıkladı.
UPS Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

2021’in ikinci çeyreği konsolide geliriniyse 2020’nin ikinci çeyreğine göre yüzde 14,5 artışla 23,4 milyar dolar olarak duyurdu.

Faaliyetlerden elde edilen yıldan bugüne nakit, 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 42,2 artarak 8,5 milyar dolar olurken 2020’nin ilk altı ayına göre yüzde 74,7 artışla 6,8 milyar dolarlık serbest nakit akışı bildirildi. UPS CEO’su Carol Tomé sonuçlara ilişkin memnuniyetini şöyle dile getirdi:

“Stratejimizi uyguladıkları ve yüksek hizmet seviyeleri sundukları için tüm UPS çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum ki bu ikinci çeyrekte rekor finansal sonuçları tetikledi.”

GCM Yatırım Banner

Ancak hisseler beklentileri aşan sonuçlara rağmen düştü. TSİ 14.40’ta yüzde 2,55 ekside fiyatlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın