Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü&Co Temettü Müjdesi Veren Şirketi Model Portföyüne Ekledi

Ünlü&Co, temettü dağıtmaya hazırlanan şirketin hissesini model portföyüne ekledi. İşte o şirket ve hissenin son durumu...
Ünlü&Co Temettü Müjdesi Veren Şirketi Model Portföyüne Ekledi
HABER GİRİŞ

Yatırımcısına müjdeli haberi vererek bu hafta temettü dağıtmaya hazırlanan Alarko Holding A.Ş, finansal danışmanlık firması Ünlü&Co tarafından model portföye eklendi.

Ünlü&Co tarafından yayımlanan raporda Alarko Holding’in (ALARK) elektrik üretim ve dağıtım alanlarında sergilenen güçlü uygulamaların yanı sıra yeni yatırım alanlarında atılan sağlam adımlar ve güçlü nakit akışı nedeniyle beğenildiği not edildi.

Yapılacak yatırımların faydalarının uzun vadede meyvelerini vereceği aktarıldı. Bunun yanında şirketin 2028 yılında 4 milyar dolar net varlık değerine ulaşma hedefi bulunduğu bildirildi.

Ünlü&Co, raporunda geçen hafta şirketin büyük hissedarlarının ALARK hissenden satış yaptığını hatırlatarak bunun hisse performansını orta ve uzun vadede destekleyeceği aktarıldı.

ALARK hisseleri için yakın bir zamanda “AL” tavsiyesinin verildiği hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Finansal danışmanlık firması model portföyünün içeriğini şu şekilde açıkladı:

“Turkcell, Türkiye Sigorta, MLP Sağlık, Sabancı Holding, Ülker, Yapı Kredi, Şok Marketler, Alarko Holding.”

Borsanın düşüş eğilimine girerken, ALARK hissesi güne yükseliş ile başladı. Günlük bazda yüzde 2’den fazla yükselişte olan hisse, 122,4 TL’den işlem görüyor.

ALARK hissesi yıllık bazda yüzde 100,56, aylık bazda 4,99 kazandırdı.

Kaynak: Ünlü&Co

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın