Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Yatırım Uzmanı Rogers’dan Yatırımcılara Tavsiye

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, dünya genelinde ekonomiye yönelik konuşurken, yatırımcılara tavsiyede bulundu. Detaylar haberde...
Ünlü Yatırım Uzmanı Rogers’dan Yatırımcılara Tavsiye
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikalı yatırımcı ve finansal yorumcu Jim Rogers, parasının değerini nasıl koruduğu hakkında değerlendirmede bulundu. Ayrıca yatırımcıların neler yapabileceğine dair konuştu.

TRT Haber’e konuşan ünlü yatırımcı Jim Rogers, dünyanın birçok sorununun olduğuna işaret etti. Ekonominin ölü olduğunu vurgulayarak daha fazla enflasyona doğru gidildiğini kaydetti.

“Fiyatı Yükselen Şeylere Sahip Olursanız Para Kazanırsınız”

Merkez bankalarının enflasyonu durdurmaya çalıştığını fakat sonuçların iyi olmadığını bildirdi. Çünkü piyasaların hala bir yukarı bir aşağı gittiğini söyledi. Para politikalarının gelecek dönemde de belirsizliğini sürdüreceğini bildirdi. Bankaların faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalacağını ifade etti.

Yatırımcılara tavsiyede bulunan Rogers, gümüşe yatırım yaptığını ve biraz altına sahip olduğunu söyledi. Düşerse daha fazla emtia alacağını belirterek “Enflasyon olunca fiyatı yükselen şeylere sahip olursanız para kazanırsınız ve kendinizi korusunuz.” açıklamasında bulundu.

Enflasyon ortamında emtia fiyatlarının yükseleceğini belirtti. Emtiaların enflasyon geri geldiğinde kendisini korumak ve para kazanmak için yatırım yaptığı bir yer olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

“Birçok Banka, Ülke ve Şirket Hata Yaptı”

Ayrıca hisse senetleri piyasasında da fırsatların olduğunu belirterek sadece Türkiye’de değil, Çin, Avrupa ve ABD’de birçok hissenin çok ucuzladığını vurguladı.

Küresel bankacılık sektörü krizi hakkında da konuşan Rogers, durumun ciddi olduğunu söyledi. Bu durumun olacakların başlangıcı olduğunu kaydetti. Faiz oranlarını son derece düşük olduğunda birçok banka, ülke ve şirketin bedava para varken hata yaptıklarını bildirdi.

Rogers, “Sorunlar birikiyor ve bir sonraki bankacılık krizi çok daha kötü olacak. Endişelenmelisiniz.” diyerek konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.