Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist: Bu Altcoin Yüzde 30 Potansiyelli Ralliye Hazır!

Kripto para piyasasında belirsizlik duygusu hakimiyetini korurken, ünlü analist fiyatında patlama beklediği bir altcoini ön plana çıkardı. Detaylar haberde;
Ünlü Analist: Bu Altcoin Yüzde 30 Potansiyelli Ralliye Hazır!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haftanın ilk gününe sakin görünümde başlayan kripto para piyasasında, market değeri son 24 saatte yüzde 2’ye yakın artışla 1.14 trilyon dolara kadar yükseldi. Gözler, henüz bir anlaşmanın olmadığı ABD borç tavanıyla ilgili gelişmelerdeyken, ABD Başkanı Joe Biden son açıklamasında müzakerelerde ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Mevcut piyasa ortamında son dönemde büyük kayıplara uğrayan pek çok kripto para birimi, bu kayıplarını toparlama çabalarını sürdürüyor. Ünlü kripto analisti Akash Girimath ise pazardaki fiyat hareketlerini yakından ettiği bir altcoin için yükseliş beklentisinde olduğunu açıkladı: Cosmos (ATOM)

ATOM için Yüzde 30’luk Ralli Kapıda İddiası

Analist, Cosmos fiyatının, potansiyel olarak yüzde 30’luk ralliyi tetikleyecek satın alma sinyaline yaklaştığını belirtirken, şunlara dikkat çekti:

  • Cosmos fiyatı, başarılı bir çıkış halinde yüzde 30 ralli vadeden bir alçalan takoz formasyonu içinde bulunuyor.
  • Yükseliş hareketi 10.94 dolar, 12.50 dolar ve 12.87 dolar seviyelerinde engellerle karşılaştığından yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.
  • 10.20 dolar altında bir günlük kapanış, ATOM için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Analist, bu görüşleri doğrultusunda ATOM’un, yatırımcılar için fırsat sağlayabilecek bir kırılım şansını artırarak son durgunluğunu sona erdirmenin eşiğinde olduğuna dikkat çekti.

ATOM Fiyatı Sert Kırılıma Yakın

Cosmos fiyatının günlük grafikte net bir alçalan takoz oluşumu gösterdiğini söyleyen Girimath, söz konusu teknik oluşumun iki alçalan tepe ve dört alçalan dip noktası içerdiğini belirtti. Bu salınım noktalarını trend çizgileri kullanarak bağlamanın, alçalan bir takoz modelini ortaya çıkardığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Oluşumun, yüzde 17’lik bir yükselişle 13.86 dolara doğru hareketi öngördüğünü söyleyen analist, fiyatın alçalan takoz kurulumunu kırmasa da, ATOM’un kabaca 11.83 dolardan çıkmasının beklenebileceğini ifade etti.

Bununla birlikte, çıkışın gerçekleşmesi için Cosmos fiyatının 10.94 dolar engelini aşması gerektiğine vurgu yapan isim, ATOM’un ayrıca 12.50 dolar ve 12.87 dolar olmak üzere iki direnç seviyesiyle daha karşılaşacağı bilgisini verdi.

Nihai Hedef: 13.84 Dolar

Bu seviyelerin aşılması durumunda ise altcoinin, mevcut fiyat seviyesinden yüzde 32’lik bir artışı temsil eden 13.84 dolarlık teorik hedefine ulaşabileceğini iddia etti.

Girimath, Cosmos fiyatı için görünüm iyimser olsa da, yatırımcıların hassas makroekonomik görünümü ve Bitcoin’in belirsizliğini dikkate alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

ATOM fiyatının 10.20 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu üretmesi halinde yükseliş tezinin geçersiz kılınacağını ifade etti. Bu gelişmenin potansiyel olarak Cosmos fiyatını 9.37 dolar destek seviyesini yeniden test etmek için düşürebileceği uyarısını da yaptı.

Piyasa değeriyle en büyük 21. kripto para birimi konumundaki ATOM, haber yazımı itibarıyla 10.48 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.