Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist: Bitcoin için Önce Yükseliş Ardından Çöküşe Hazır Olun

Geniş takipçi kitlesine sahip kripto analisti, Bitcoin fiyatı için önce yükseliş ardından düşüş mesajı verdi. Detaylar haberde;
Ünlü Analist: Bitcoin için Önce Yükseliş Ardından Çöküşe Hazır Olun
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD Merkez Bankası’nın (FED) Çarşamba günkü 25 baz puanlık faiz artışı duyurusunun ardından büyük bir direnç gösterdi. Kripto varlık, son 24 saatte yüzde 1’e yakın arttı ve piyasa genelinde de kayda değer kazançlar kaydedildi.

Bununla birlikte, ünlü bir kripto analisti, pazar lideri için dikkate değer bir düşüş eğilimi öngörüsünde bulundu.

Bitcoin için Düşüş Alarmı

Geniş takipçi kitlesine sahip kripto analisti Captain Faibik, gün içinde Twitter hesabından Bitcoin fiyatının geleceğine dair bir teknik rapor paylaşımı gerçekleştirdi.

Rapora göre BTC’nin önümüzdeki haftalarda yüzde 15 ila 20 oranında değer kaybetmesi muhtemel!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CryptoFaibik

BTC için 32 Bin ve 25 Bin Uyarısı

“Sanırım BTC önce 32 bine vuracak ve ardından önümüzdeki haftalarda yüzde 15-20’lik bir düzeltmeye tanık olabiliriz” diyen analist, tokenın mevcut piyasa fiyatı üzerinden yüzde 8,6’lık potansiyel bir kazanç elde edebileceğini de belirtmiş oldu.

GCM Yatırım Banner

Analistin tahminleri doğrultusunda BTC’nin, mevcut yükselen kanalının altında bir kırılma ile yaklaşık 25 bin dolara düşmesi bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CryptoFaibik

Bir diğer kripto analisti Semilore Faleti’ye göre ise söz konusu tahmin ilginç bir yaklaşımı ortaya koysa da, aşağı yönlü görünümü destekleyen belirli bir neden olmadığını belirtmekte fayda var. Analist, aslında son birkaç haftadır Bitcoin’i çevreleyen olumlu duyguların var olduğundan bahsetti.

Öncü kripto para biriminin, FED faiz artışı karşısında son dönemdeki olumlu performansının yanı sıra, kurumsal talepte bir artışa hazır görünmesine dikkat çekti.

Bilindiği üzere, önde gelen varlık yöneticileri, ABD’de ilk Spot Bitcoin ETF’sini başlatmak için onay almak üzere SEC’e başvuruda bulundular. Bitcoin araştırma şirketi NYDIG, bu ETF uygulamalarının onaylanmasının Bitcoin için 30 milyar dolarlık yeni taleple sonuçlanabileceğini bildirdi.

Rapor, bu tahminin, menkul kıymet komisyoncularının düzenli ticaret yöntemlerine ilişkin popüler anlayışın yanı sıra BlackRock gibi varlık yöneticilerinin sunduğu marka bilinirliği de dahil olmak üzere çeşitli unsurlara dayandığını belirtti.

Bitcoin, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 0,60 yükselişle düşüşle 29.430 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, günlük işlem hacmi ise yüzde 25’in üzerinde artışla 13,07 milyar dolar olarak değerlenmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.