Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist Bitcoin için Konuştu: Düşen Bıçak Tutulmaz!

Bitcoin yukarı dalgalanmaları karşısında şaşkın olduğunu söyleyen kripto fenomeni David Gokhshtein, yeniden düşüş eğilimindeki piyasa için uyardı. Detaylar haberde;
Ünlü Analist Bitcoin için Konuştu: Düşen Bıçak Tutulmaz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fed Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole etkinliğindeki konuşmalarını takiben düşüş trendi içine giren Bitcoin yeni haftada kayıplarını geri alma çabasında görünüyor. Salı günü itibarıyla 20.000 dolar seviyelerinde seyreden amiral kripto para birimi için analistlerin pek çoğu karamsar tablo çizmeyi sürdürüyor.

Influencer ve tanınmış bir kripto para analisti olan David Gokhshtein yakın zamanlı bir sosyal medya paylaşımında piyasanın son durumunu ele alırken, takipçilerine ilginç uyarılarda bulundu.

Gokhshtein’den Bitcoin’in Geleceği için Uyarılar

Bitcoin ve son fiyat dalgalanmalarına atıfta bulunan isim insanların düşen bıçakları yakalamayı neden bu kadar çok sevdiğini merak ettiğini dile getirdi. Bilindiği üzere bu deyim, finans piyasalarında fiyatı sert bir şekilde düşmekte olan ürünün, fiyatının düşmeye devam edeceğini belirtmek için kullanılmaktadır.

Görünüşe göre ana kripto para biriminin sert düşüş yaşayıp 19.000 dolara çekilmesinin ardından kendini 20.000 doların üstüne atması fenomene göre bir tuzak olabilir.

Gokhshtein, mevcut durumda yatırımcıların artık uzun pozisyonlar açmasının son derece riskli bir eylem olduğuna inandığını dile getiriyor. Fenomene göre sert düşen bıçağa izin vermenin ve düşüşün tamamlandığının onayının alınmasının ardından yatırım kararları vermek çok daha sağlıklı olacak.

GCM Yatırım Banner

Yine Gokhshtein’e göre son günlerde düşüşü takip eden mevcut sıçramanın, Bitcoin’in düşük seviyelere çıkışını doğrulayan bir ölü kedi sıçramasından ibaret olduğu ortaya çıkmış durumda.

Bitcoin Şimdi Gerçekten Düşen Bir Bıçak mı?

Analistlerin genel kanısına bakıldığında, alıcılar 19.500 dolar seviyesini tuttuktan sonra, hareketin devamı yolundaki ilk önemli bölgenin 22.500-23.000 dolar bloğu olduğu görülüyor.

Bitcoin, ilk hedefe ulaşmak için 21.500 dolar seviyesini aşmalı ve bu sınırın üzerinde konsolide olmalıdır. Büyümenin ve toparlanmanın belirtisi olan 23.000 doların üzerindeki çıkış sonrası ise gelecek tepkilere göre hareket edilmesi gereklidir.

Bu analiz, analistlerin pek çoğunun ortak görüşü olmakla birlikte temel faktörlere bakıldığında durumun aslında pek hoş olmadığı görülüyor.

CoinShares’in Pazartesi günü, Bitcoin çıkışlarının yoğunlaştığını ve geçen haftaki fon çıkışının toplam 28,9 milyon dolar olduğunu bildirmesi bunu destekleyen önemli verilerden birisi. Buna ek olarak analistler, kripto piyasasının durumunu kayıtsız olarak nitelendirerek, işlem hacimlerinin Ekim 2020’den bu yana rekor düşük seviyelerde olduğunun altını çiziyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın