Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uniswap Borsa Rezervleri Rekor Seviyede! UNI Fiyatı Ne Olacak?

Uniswap borsa rezervlerinin tüm zamanların en yüksek seviyeye ulaşması UNI fiyatını nasıl etkileyecek? Detaylar haberin devamında;
Uniswap Borsa Rezervleri Rekor Seviyede! UNI Fiyatı Ne Olacak?
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle 26. en büyük kripto varlık Uniswap (UNI) pazarındaki boğalar geçen hafta boyunca 4 dolarlık fiyat destek seviyesini şiddetle savundu. Ancak düşüş baskısı artıyor ve Uniswap ayıları önümüzdeki günlerde kontrolü ele geçirebilecek mi?

Eylül ayına sağlam bir başlangıç yaparak 4,50 dolara doğru yükselen, ardından geri çekilen altcoinin fiyatı için bazı kritik ölçümler, boğaların yakında gücünün tükenebileceğini gösteriyor.

Uniswap Yatırımcıları Borsa Cüzdanlarını Dolduruyor

Uniswap fiyatı Eylül ayının ilk haftasında yüzde 7,14 değer kazanmış olsa da önümüzdeki günlerde büyük bir satış duvarına çarpma tehlikesiyle karşı karşıya. CryptoQuant’tan alınan verilere göre Uniswap ayıları, 17 Ağustos’taki altcoin piyasası çöküşünden bu yana borsa cüzdanlarına para yatırmaya devam ediyor.

Aşağıdaki grafik UNI borsa rezervlerinin 17 Ağustos’ta 43,97 milyon token olduğunu göstermekte. Rezervler, o zamandan bu yana hızla artarak 7 Eylül itibarıyla 47,4 milyon UNI’ye ulaştı ve Uniswap’in 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Uniswap Borsa Rezervleri Tablosu 7 Eylül
Kaynak: CryptoQuant

Borsa rezervleri, yatırımcıların halihazırda bilindik kripto borsa cüzdanlarında tuttukları toplam bakiyeleri ortaya koymaktadır. Genel olarak, borsa mevduatlarının artışı, yatırımcıların kısa vadede varlıkları satma veya takas etme arayışında olduklarını göstermektedir.

GCM Yatırım Banner

Aslında yukarıdaki grafik, borsa rezervlerinin 17 Ağustos’ta yükselmeye başlamasından bu yana UNI fiyatının yüzde 29 oranında düştüğünü gösteriyor. Boğalar güç kazanamazsa, UNI satış baskısının daha da artması, muhtemelen başka bir fiyat düzeltmesine yol açacaktır.

Uniswap son haftalarda ağ talebini çekmekte de zorlandı. Santiment’e göre Uniswap’in 1.200’e kadar aktif kullanıcı çektiği son zaman 31 Temmuz civarıydı. O zamandan bu yana, günlük ağ etkinliği oranı giderek azaldı. 31 Ağustos’taki 805 adres, 3 Eylül’de 502’ye kadar düşmeden önce son iki hafta içinde kaydedilen en yüksek adres sayısı oldu.

Uniswap Aktif Adresler Tablosu 7 Eylül
Kaynak: Santiment

Uniswap ağ talebinde önemli bir artış olmadan, borsa rezervlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması, Uniswap ayılarının kontrolü ele geçirme riskini artırmaktadır.

UNI Fiyat Tahmini: Ayılar 3 Doları Hedefleyebilir

Kripto analisti İbrahim Ajibade, artan borsa rezervlerinin 3 dolar aralığına doğru önemli bir fiyat dönüşünü tetikleyebileceğini ifade etti. Mevcut Uniswap sahiplerinin giriş fiyatı dağılımını gösteren verilerin de bu öngörüyü desteklemekte olduğunu söyleyen analist, bununla birlikte, ayıların 3,75 dolar bölgesi civarında önemli zorluklarla karşılaşacağına dikkat çekti.

Uniswap Giriş Çıkış Verileri 7 Eylül
Kaynak: IntoTheBlock

3.940 yatırımcının minimum 3,75 dolar fiyattan 5,62 milyon satın aldığını ve pozisyonlarını korumaları halinde UNI fiyatının toparlanma moduna girebileceğini belirtti. Ancak düşüş eğilimini koruyanların satış baskısını artırmaya devam etmesi durumunda fiyatın, tahmin edildiği gibi 3 doların altına düşebileceğini ifade etti.

Tersine, boğaların kontrolü ele geçirebileceği ve 6 doları geri alarak olumsuz Uniswap fiyat tahminini geçersiz kılabileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, 1.200 adresin ortalama 4,57 dolar fiyattan 9,58 milyon UNI token satın aldığını ve satmayı seçmeleri halinde 4,60 dolarlık direnç seviyesinin göz korkutucu olabileceğini belirtti.

Mevcut koşullar altında pek olası olmasa da, bu direnç seviyesinin tutmaması halinde UNI fiyatının böylelikle sonunda 6 dolara ulaşabileceğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın