Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker’e Dev Finans Kurumundan Kredi Müjdesi

Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Ülker Bisküvi'ye 75 milyon euro değerinde kredi sağlayacağını duyurdu. Detaylar geliyor...
Ülker’e Dev Finans Kurumundan Kredi Müjdesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Finans Kurumu (IFC), gıda devi Ülker Bisküvi’ye, Türkiye ve Kazakistan’daki operasyonları desteklemek amacıyla kredi sağlayacağını duyurdu. IFC, Ülker Bisküvi’ye depreme dayanıklılığı artırmak ve iklim değişikliğini hafifletmeyi ve adaptasyonu desteklemek amacıyla sürdürülebilirlik hedefleri ile bağlantılı 75 milyon euro tutarında kredi sağlayacak.

Açıklamada, Türkiye’nin önemli deprem riski taşıyan bölgeleri olan İstanbul ve Kocaeli’deki fabrikalarında yapısal iyileştirmelerin amaçlandığı belirtilirken, fonun aynı zamanda Ülker’in Kazakistan’daki yan kuruluşu olan Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarını iyileştirmesine de destek vereceği kaydedildi.

IFC ayrıca şirketin çevresel ve sosyal politika ve prosedürlerini iyileştirmesine de destek verecek. Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, IFC ile yapılan bu anlaşmanın, şirketin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmasında kritik rol oynayacağını söyledi.

IFC Türkiye ve Orta Asya Direktörü Wiebke Schloemer ise açıklamasında, “Sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek ve istihdam yaratmak, özellikle geçen yıl yaşanan yıkıcı depremlerin ardından, hem Türkiye hem de Kazakistan’da IFC için bir önceliktir” ifadelerini kullandı.

Kredi duyurusunun ortasında ULKER hisseleri son günlerdeki düşüşünü sürdürüyor. Hisse senedi günlük bazda yüzde 2’ye yakın kayıp yaşadı ve 108,7 TL’de işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.