Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulaşımdan Alışverişe, Faturadan Kiraya Destek Paketi Geliyor

Emekli aylıkları için zam bekleyenlere çok çeşitli destek paketi haberi geldi. Emeklilere destek olmak amacıyla hazırlanan paketin içeriği haberde;
Ulaşımdan Alışverişe, Faturadan Kiraya Destek Paketi Geliyor
HABER GİRİŞ

Açlık sınırının altında kalan emekli maaşlarının Temmuz ayında gelecek zamla iyileştirilmesi beklenirken, emeklileri dolaylı olarak da desteklemek adına kimi düzenlemeler üzerinde çalışılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) emeklilere yönelik finansal desteğinde fiyatı artırdığı ve Halkbank’ın emeklilere özel kredi imkanı sunmaya hazırlandığı haberi bu hafta gündeme gelmişti.

Son gelişmelerde, ekonomik destek kapsamında emekliler özelinde hazırlanan paketin içeriği de paylaşıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, açıkladığı emekliye destek paketinin ilk bölümünde, KYK yurtlarının emeklilere 1 aylığına ücretsiz olacağını ve sosyal tesislerde yüzde 15, TCDD’de ana hat trenlerinde yüzde 10 indirim sağlanacağını duyurmuştu.

Sabah’ın haberine göre paket içerisinden yakıttan, gıda ve konut desteğine kadar temel düzeyde destek ödemeleri de sağlanacak.

Buna göre şehir içinde ücretsiz olan toplu taşıma uygulamasına ek olarak uçak ve tren biletlerinde emeklilere ayrıcalık tanınacak.

GCM Yatırım Banner

Alışveriş kartı ile gıda alışverişleri uygun hale gelecek. GSM operatörleriyle protokoller yapılıp, indirimli özel tarifeler belirlenecek.

Tüm emeklilerin elektrik ve doğal gaz faturaları indirimli tarifede olacak. Büyükşehirlerde ise kira yardımları yapılacak. Söz konusu yardımlar için ilgili bakanlıkların çalışmalarının sona ermesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın