Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter’da Elon Musk Rüzgarı Sürüyor: Bu Sefer Talip Oldu

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, son günlerde Twitter odaklı gelişmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Musk’tan ses getiren bir teklif geldi.
Twitter’da Elon Musk Rüzgarı Sürüyor: Bu Sefer Talip Oldu
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, son günlerde Twitter ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan hisse alan milyarder isim, bu sefer mikro blog sitesini satın almaya yönelik bir adım attı.

Sosyal medya devinin halihazırda piyasa değeri 36 milyar dolar seviyesinde olmakta. Elon Musk yeni bir açıklama yaptı ve 42 milyar dolar değerleme ile Twitter’ı satın almak istediğini bildirdi.

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor’a mektup yazan Musk, hisse aldığından bu yana şirketin mevcut haliyle gelişmeyeceğini düşündüğünü belirterek, mikro blog sitesinin özel bir şirkete dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti.

Musk Hisseleri Elinden Çıkarabilir

En iyi ve son teklifi yaptığını belirten Musk, “Kabul edilmezse Twitter’ın hissedarı olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.” açıklamasında bulundu.

Milyarder isim geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini almış ve şirket hisselerinde yüzde 10’un üzerinde yükseliş meydana gelmişti. Daha sonrasında Twitter CEO’su Parag Agrawal, Musk’ın yönetim kuruluna atandığını açıklamıştı.

Bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra ise geri adım atılmış ve Musk’ın Twitter’ın yönetimine katılmayacağı duyurulmuştu.

Tüm bu gelişmelerin ardından bit yatırımcı Elon Musk’a hisse alımını SEC’e açıklamadan önce duyurduğu gerekçesiyle dava açmış ve toplu dava çağrısında bulunmuştu.

Fortune Dergisi tarafından yapılan hesaplamalara göre Elon Musk 277 milyar doları aşkın serveti ile dünyanın en zengin insanı olarak lanse ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu